Vývoj akce Deathgarden: Bloodharvest byl zastaven. Hra zároveň okamžitě vyšla zdarma

Autoři akční hry Deathgarden: Bloodharvest provedli velmi neobvyklou proceduru. Vývojářské studio Behaviour Digital nejprve zastavilo vývoj tohoto ambiciózního titulu s odůvodněním, že už není cesty, jak hru v aktuální podobě zachránit. A následně ji okamžitě vydalo jako free2play titul, byť s nejistými vyhlídkami.

Deathgarden vstoupila v roce 2018 do předběžného přístupu na Steamu, ale navzdory své poutavé premise (asymetrický multiplayerový horor v temném sci-fi prostředí) nedokázala vybudovat komunitu o potřebné velikosti. Chvíli se zdálo, že zabere nedávný relaunch včetně nových prvků a snížené ceny, ale také on přinesl jen krátkodobý nárůst počtu hráčů.

Poslední nádech a postupný konec

Tragický konec Deathgarden: Bloodharvest popisuje tisková zpráva autorů. “S těžkým srdcem oznamujeme, že vývoj Deathgarden byl zastaven. Abychom uctili práci týmu, rozhodli jsme se hře poskytnout poslední nádech tím, že dokončíme všechny téměř hotové prvky.

Práce by měly být dokončeny do konce roku, přičemž servery free2play verze mají běžet do té doby, dokud se najdou hráči pro matchmaking. Také podpora bude v nejbližší době zachována.

Kdo si Deathgarden: Bloodharvest zakoupil v rámci posledních čtyř týdnů a ve hře strávil méně než šest hodin, může Steam požádat o plnou refundaci ceny.

Neslavný konec hry je přesto vcelku překvapivý. Přestože hráčská čísla asi nebyla kdovíjaká, o průšvihu se na první pohled hovořit nedalo. Vždyť na Steamu má přes 12 tisíc recenzí, které ji v průměru hodnotí 70 %.

Štěstím vývojářského týmu Behaviour Digital je skutečnost, že na Deathgarden nevsadilo vše. V ohni má totiž také želízko jménem Dead by Daylight a tento multiplayerový survival horor se nadále těší velké oblibě, když v počtu hráčů obvykle neopouští Top 20 na Steamu.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na