Vývojářské studio MicroProse vstává z mrtvých. A oznamuje Warbirds 2020

Tým kolem MicroProse patřil zejména v devadesátých letech k těm nejznámějším vývojářským studiím, která na herní scéně působila. Proslavil se zejména mnoha simulátory a strategickými hrami od legendárních tvůrců. Mezi jeho vrcholy patřily takové kousky jako Civilization od Sida Meiera, Rollercoaster Tycoon od Chrise Sawyera nebo Formula One Grand Prix od Geoffa Crammonda.

Žádná věž ale neroste do nebe a začátkem nového tisíciletí se MicroProse přestalo dařit. Studio pak své brány uzavřelo v roce 2003. Jak se ale nyní ukazuje – nikoliv nadobro. Tedy, alespoň pokud jde o název firmy. Ten totiž získal vývojář David Lagetti, který je známý coby tvůrce open world simulátoru TitanIM.

Lagetti se v rozhovoru pochlubil tím, že MicroProse znovu otevřel a že jeho cílem je, aby studio opět tvořilo vysoce kvalitní simulace a strategie. V podobě Warbirds 2020 pak rovnou oznámil nový projekt, který by měl být podrobněji odhalen na přelomu letošního a příštího roku.

Podle všeho se do studia vrátilo několik jeho dřívějších zaměstnanců, například spoluzakladatel značky Civilization, Bill Stealey. Přesto je dosti nepravděpodobné, aby MicroProse kdy dosáhlo své někdejší velikosti. Už proto, že tolik géniů se na jednom místě už těžko někdy sejde. Ale i pokud vznikne menší talentované studio, bude to pro herní průmysl přínosem.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na