Vzniká free2play MMO hra ze světa Pána Prstenů. Na svědomí ji má Amazon

Už v září loňského roku vyšla na povrch informace, že společnost Athlon Games, která stojí například za oblíbenou onlinovkou Warframe, navázala spolupráci s Middle-earth Enterprises, tedy správcem licenčních práv na celé Tolkienovo unvierzum. Výsledkem měl být free2play MMO titul ze světa Pána Prstenů.

Nepříliš zkušení vývojáři

Celá situace se od té doby poněkud posunula a jak to tak vypadá, první housle nakonec bude hrát Amazon, respektive jeho vývojářské studio Amazon Game Studios. Nakonec není příliš divu – tento internetový gigant se rozhodl vytvořit hned pět sérií seriálu podle Pána Prstenů. A do projektu nasypal rovnou miliardu dolarů.

Tolkienova Středozemě je jedním z nejobsáhlejěích fiktivních světů všech dob a našim zkušeným vývojářům ze stejného studia, které vyvíjí New World dává jedinečnou příležitost si s ním pohrát a uplatnit vlastní kreativitu. Máme silné vedení, abychom nechali tento projekt vzniknout a aktivně rozšiřujeme náš tým, abychom přinesli neuvěřitelný zážitek,” uvádí Amazon Game Studios v tiskové zprávě.

Vývojářské studio Amazonu si však v herním světě dosud žádné jméno neudělalo. Chystané MMORPG New World už je ve vývoji několik let a kdovíjaká očekávání zatím nevzbuzuje. Krátce před letošní E3 se navíc objevily informace, že studio opustila řada vývojářů, kterým nebyla prodloužena smlouva. Mluvilo se tehdy také o rušení některých her.

Tip na článek:  Pán Prstenů se zřejmě vrátí v seriálu. Chystá ho Amazon

Podle knihy, nikoliv filmu

Dalo by se očekávat, že nová hra podle Pána Prstenů bude souviset s chystaným seriálem, který se aktuálně nachází v předprodukční fázi. Podle tvůrců tomu tak ale není a hra vzniká na seriálu nezávisle a měla by tak poskytnout trochu jiný pohled na univerzum.

MMO by mělo poměrně úzce vycházet z literární předlohy, nikoliv slavných filmů od Petera Jacksona. A na rozdíl od The Lord of the Rings Online, se nebude odehrávat v průběhu války o prsten. Namísto toho by hráči měli poznat Středozemi mnoho let předtím a objevovat “země, lidi a bytosti, které v Tolkienově univerzu nikdy neviděli.” To uvádí zase zpráva investora Athlon Games.

Vzhledem k rané fázi vývoje zatím není stanoveno datum vydání.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na