Záběry z hraní Half-Life: Alyx slibují nebývale hutnou atmosféru

Foto: Half-Life Alyx

Pokud by Half-Life: Alyx mířilo na běžná PC a konzole, pravděpodobně bychom teď nemluvili o ničem jiném. Vydání další hry značky Half-Life by totiž spolehlivě přehlušilo cokoliv dalšího, co se na jaře v herním světě chystá. Přesto tomu tak docela není. Důvodem je pochopitelně skutečnost, že Alyx míří exkluzivně na zařízení virtuální reality, bez nichž si titul jednoduše nezahrajete.

Pravdou je, že Half-Life: Alyx je zřejmě největším titulem, který je koncipován výhradně pro VR. Jde zároveň o dostatečně silný kalibr na to, aby konečně této technologii, jež v posledních letech poněkud zamrzla, pomohl kupředu. Ostatně, napovídají tomu i objednávky headsetu Valve Index. Společnost Valve si ale přeci jen netroufla hru vydat exkluzivně pro vlastní virtuální realitu, čímž by tak trochu napodobila svůj počin s Half-Life 2, jenž díky exkluzivitě pomohl rozjet Steam. Každopádně, Half-Life: Alyx vyjde 23. března také pro HTC Vive, Oculus Rift, Oculus Quest a Windows Mixed Reality.

Valve dosud o samotné hře neprozradilo kdovíjak mnoho informací a dvacet dní před vydáním se rozhodlo to napravit nejvýmluvnější možnou formou. K dispozici tak máte sérii videí se záběry z hraní, které se jeví skutečně atmosféricky.

Half-Life: Alyx – záběry z hraní

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 3 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Amigos
Host
Amigos

Takovou dlouhou dobu se čekalo na další díl a Valve to pošle jen na VR platformy … jako trailery vypadají krásně , ale ten pohyb na VR je děsivý úplně to HL zabilo …

pepe
Host
pepe

Tak to ma u mne Valve opet dalsi minus, s HL Episode three to podelali a ted vydaji HL Alyx jen pro VR…. At jdou do pr…e.