Záchranný plán pro pokažené Rune 2. Vydavatel chce hru zcela předělat

Příběh kolem dnes už zapomenuté, přitom jen pár měsíců staré hry Rune 2 se občas čte jako válka růží. Vývojářské studio Human Head okamžitě po vydání zavřelo brány, aniž by to dopředu konzultovalo s vydavatelem. Výsledný produkt přitom vykazoval tolik chyb, že si vysloužil patřičně negativní reakci od hráčů.

Na ráně se tak ocitl vydavatel hry, společnost Ragnarok, která se staví do role poškozeného. Podle všeho si celou dobu myslela, že investuje do špičkové hry, aby byla následně výsledkem zklamána podobně jako samotní hráči. Netrvalo dlouho a případ skončil u soudu o astronomických 100 milionů dolarů.

Vydavateli se nicméně podařilo dostat z tvůrců alespoň zdrojový kód, na základě kterého se rozhodl Rune 2 zachránit, jakkoliv je to diskutabilní podnik s nejistým výsledkem. Nyní dokonce představil podrobný záchranný plán pro rok 2020.

  • Bojový systém má být kompletně přepracován. Změní se management výdrže a bitvy by měly být díky řadě úprav dynamičtější.
  • Změní se také jádrová mechanika hry. V Rune 2 neustále běží časovač, který vás po hodině a půl vyšle do závěrečného souboje. Pokud selžete, můžete dále operovat v otevřeném světě. Autoři tu chtějí učinit řadu opatření a přemýšlejí o kompletním odstranění časovače.
  • Každá historická etapa Rune 2 má být do budoucna více rozpracovaná a jedinečná. Ragnarok nanačil dokonce zcela nové éry.
  • Kompletního přepracování dojde uživatelské rozhraní, tedy inventář, označení lootu, ikony, rozvoj.
  • A samozřejmě nebude chybět oprava mnoha a mnoha chyb.

Kromě toho by noví autoři hru rádi vybavili také novými prvky. Aktuálně například experimentují s PvP multiplayerem.

Popravdě, celá tato činnost je chvályhodná, ale je velkou otázkou, zda Rune 2, po kterém neštěkne ani pes, v něčem pomůže.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na