Zaklínač 3 se prodával hlavně na PC. Konzole zaostávaly

Podle mnohých nejlepší RPG hra všech dob, Zaklínač 3: Divoký hon, už má na svém kontě několik let od vydání, ale podle aktuální finanční zprávy společnosti CD Projekt RED se stále poměrně slušně prodává. Kromě toho byla zveřejněna další zajímavá čísla.

Přestože už byl Zaklínač 3 koncipován jako ryzí multiplatformová hra a řada prvků nezapřela snahu zalíbit se konzolovým hráčům, jádro komunity zůstalo na PC, což se v dnešní době jen tak nevidí. Celých 44,5 % prodejů hry připadá právě na počítačovou verzi. Následuje verze pro Playstation 4 se 39,5 % a s velkým odstupem Xbox One s 15,5 %. Do sta procent ještě nějaké drobné chybí, ale to má na svědomí ne úplně přesné zaokrouhlení čísel.

Dalším atraktivním faktem pro ty, co sledují herní průmysl, je to, že celých 60,75 % kopií, tedy výrazná nadpoloviční většina, se prodala digitální cestou. Pouhých 39,25 % se prodalo v kamenných obchodech.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 9 Prumer: 2.7]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Conman
Host
Conman

Silně zavádějící titulek… Pod větou že se prodával hlavně na PC si představuju úplně jiná procenta. Vždyť PS4 šlape PC na paty, ale především celkově se na konzolích prodalo víc kopii než na PC, tak jaké pak zaostávaly.. wtf