Zaklínač 4 potvrzen. Koncept je hotov, vývoj začne hned po dokončení Cyberpunku 2077

Foto: Zaklínač 3

Nový Zaklínač bude. Uvedl to šéf vývojářského studia CD Projekt Adam Kiciński v rozhovoru s polským ekonomickým magazínem Stooq.

Jakmile budou zdárně zakončeny práce na dnes asi nejočekávanější hře – Cyberpunk 2077 – pustí se tým naplno do vývoje The Witcher 4. Menší vývojářská skupina na hře ale už zjevně pracuje, protože Kiciński se nechal slyšet, že společnost už má hotový koncept hry.

Osvědčený svět je jasnou volbou

Adam Kiciński také uvedl, že CD Projekt v současné době obsluhuje dva “světy”. Jedním je Cyberpunk 2077, druhým právě The Witcher. Všechny tituly, které má studio aktuálně ve vývoji, vycházejí z těchto světů. S novou značkou se zatím nepočítá.

Podle Adam Kicińského není zdaleka jisté, že se nová hra bude jmenovat Zaklínač 3. Trilogie kolem Geralta totiž byla uzavřena třetím dílem. O čem bude nové dobrodružství a zda v něm Geralt bude mít nějakou roli, šéf CD Projektu neprozradil.

Okolnosti trochu napomohly

Poté, co CD Projekt zaklínačskou trilogii dokončil, nesla se vyjádření jeho představitelů v duchu zkoušení nových věcí. Další díl série spíše odmítali. Postupem času se ale ukazovalo, že se sérií, která je proslavila, Poláci nadále počítají. Udobřili se například s autorem předlohy Andrzejem Sapkowským a jistě je nenechal chladným ani úspěch stejnojmenného seriálu na Netflixu, který nepřímo podpořil zejména prodeje Zaklínače 3, které pořádně vystřelily.

Očekávání Cyberpunku 2077, jehož vývoj už snad běží správným směrem, tak dostává nový rozměr. Nejenže dostaneme dlouho vyhlíženou hru, ale zároveň budeme vědět, že tím dochází k plnému zahájení prací na novém Zaklínačovi.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 31 Prumer: 4.5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na