Závody Project Cars 3 budou duchovním nástupcem Need for Speed: Shift

Už v prosinci loňského roku se šéf vývojářského studia Slightly Mad, Ian Bell, vytasil se zajímavou novinou, a sice, že chystají pokračování oblíbené závodní série Project Cars. Aby toho nebylo málo, tradičně velkohubý Bell dodal, že tyto závody veškerou žánrovou konkurenci jednoduše “odfouknou”. Nyní prozradil, jak toho chtějí dosáhnout.

Podle Bella bude Project Cars 3 ze všeho nejvíce duchovním pokračovatelem Need for Speed: Shift, což je – pokud to nevíte – prvotina tohoto studia a podle mnohých jeden z nejpovedenějších dílů této závodní série, která se zmítá od kvalitních po mizerné tituly.

Pokud byste se snad při vyslovení názvu Need for Speed obávali, že Project Cars 3 půjdou arkádovým směrem, nemějte strach. PC 3 zcela jistě nebude bezduchým závoděním bez pravidel.

Ian Bell prozradil, že tvůrci se v novém díle kladou velký důraz na “soustředěný závodní zážitek”. Poučili se prý z chyb, které udělali v předchozím díle, a lehce ustupují od sandboxového pojetí, přičemž ho chtějí doplnit o “více zábavy”. Šéf studia zároveň ujistil, že větší důraz na určité aspekty rozhodně nepůjde na úkor rozsahu hry, kterým je série pověstná.

Need for Speed: Shift vyšel v roce 2009 a o dva roky později byl následován druhým dílem, který měl položit základy delší série. Plánovaný třetí díl ale nikdy nevyšel, protože se Slightly Mad Studios ve zlém rozešli s vydavatelem Electronic Arts, proti kterému Ian Bell v minulosti vznesl závažná obvinění.

Kromě Project Cars 3 pracují Slightly Mad podle všeho také na herní adaptaci snímku Rychle a zběsile, což by měla být přeci jen arkádovější záležitost.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na