Zdánlivě mrtvý Dead Island 2 stále žije. Jak na tom ambiciózní akce je?

První Dead Island byl svého druhu simulátorem vraždění zombíků. A to velmi dobrým. Polské vývojářské studio Techland se díky němu a další své sérii Call of Juarez zařadilo mezi světovou tvůrčí špičku a mělo našlápnuto ke světlým zítřkům.

Celé se to ale bohužel tak nějak zadrhlo a chystaný Dead Island 2 stále nespatřil světlo světa, ačkoliv už se tak mělo stát před dlouhými léty. Mohlo by se zdát, že už si ho nikdy nezahrajeme, ale tak tomu údajně není. Hra je stále ve vývoji.

Ale popořadě. Dead Island 2 rozpracoval Techland, ovšem nepohodl se s vydavatelem, společností THQ Nordic, a vytvořil konkurenční titul Dying Light, jehož druhý díl by měl vyjít letos a mimochodem vypadá velmi slibně.

Vývoj byl následně svěřen do rukou zkušeného německého studia Yager Development, ale ani tady se nedočkal šťastného konce. Další námezdní sílu představovalo britské studio Sumo Digital, které se na podobné dodělávky a pomocné práce specializuje. S nevelkým úspěchem dokončilo například nedávný Crackdown 3.

Jenže i tento přesun už je nějaký ten rok zpátky a o Dead Island 2 stále vidu ani slechu. Logicky jsme se začali obávat nejhoršího. Když tu se ke slovu přihlásil šéf THQ Nordic, Lars Wingefors s prohlášením, že hra je stále ve vývoji – bohužel však bez dalších podrobností.

Bohužel v případě THQ Nordic to nemusí příliš mnoho znamenat. Firma má podle vlastních vyjádření rozdělány desítky projektů, přičemž novinky vydává přeci jen sporadicky. To by se ale snad mělo s větší profesionalizací procesů v této rychle (až nezdravě) rostoucí společnosti změnit. Na letošním E3 2019 by měly být oznámeny dva nové projekty a kdo ví, třeba bude jedním z nich nové pojetí Dead Island 2.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na