Že neznáte Roblox? Tato hra začíná být úspěšnější než Minecraft a Fortnite

Slyšeli už jste někdy o hře jménem Roblox? Řada hráčů dost možná ano, ale přesto tento titul překvapivě proplouvá pod radarem zajímavosti mnohých. Snad i díky tomu se mohl potichu stát úspěšnějším než samotný Minecraft.

Tento virtuální sandbox překonal hranici 100 milionů aktivních hráčů za měsíc a zaznamenal tak nový rekord. Uvedli to jeho tvůrci na svém blogu. Jen pro srovnání: Minecraft zaznamenal v březnu tohoto roku 91 milionů aktivních hráčů a Fortnite si v srpnu 2018 přišlo na 78 milionů.

Vzhledem k tomu, že herní vývojáři zveřejňují hráčská čísla jen tu a tam, není možná srovnat aktuální počet hráčů Robloxu s aktuálními čísly uvedené konkurence. Přesto z nich lze usuzovat, že vyzyvatel své etablované protějšky přinejmenším dohnal, ne-li předehnal.

Co je Roblox vlastně zač?

Inu, na první pohled má s Minecraftem řadu prvků společných. Také zde hráči dostávají sandbox nekonečných možností, ve kterém se mohou kreativně vyřádit. Ale Roblox jde přeci jen dále – funguje totiž také coby platforma pro vlastní hry.

Uživatelé zde mohou své vlastnoručně vytvořené hry, světy nebo předměty sdílet s ostatními. Nebo je prodávat. Už v roce 2017 vydělali hráči Robloxu celkem 30 milionů dolarů prodeji dalším hráčům.

Možná vás překvapí, že Roblox funguje už od roku 2006, ale opravdu dařit se mu začalo až o deset let později. V roce 2016 zaznamenal velmi slušných 9 milionů aktivních hráčů za měsíc a od té doby zažívá strmou cestu vzhůru.

Roblox se vyznačuje také zajímavým složením hráčů. Podle oficiálních údajů tvoří hráčskou základnu 40 % žen a titul je velmi oblíbený mezi uživateli do 14 let. V této kategorii v roce 2018 porazil dokonce Youtube.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 4 Prumer: 4]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na