Život jako v pohádce. The Rock si za jeden post na Instagramu vydělá víc než běžný člověk za celý život

Foto: Dwayne Johnson Motivation

Někdo se každý den dře přinejmenším osm hodin v práci, a to po dobu nějakých čtyřiceti let, a přesto jeho účtem peníze pouze protékají, než aby se tam začaly hromadit. Jinému stačí publikovat na sociální síti jediný příspěvek a vydělá tak ohromující sumu, že se o ní většině lidí na světě ani nesnilo. Britská analytická společnost Hopper HQ sestavila aktuální verzi svého tradičního žebříčku, ve kterém fundovaně odhaduje částky, které si celebrity říkají za jeden příspěvek na Instagramu, což je v dnešní době sociální síť pro reklamu číslo jedna.

V loňském roce se o rekord postarala Kylie Jenner, které se obzvlášť dařilo, a tak si za příspěvek říkala 1 266 000 milionu dolarů, tedy přibližně 30 milionů korun. Jenner se však letos propadla až na druhou příčku, když jí špici vystřídal bývalý wrestler a současný herec Dwayne “The Rock” Johnson. Ten si letos za post na Instagramu říká v průměru o 1 milion dolarů, tedy přibližně 24 milionů korun. Dodejme, že jde stále pouze o odhad, který vychází z rozhovorů se samotnými hvězdami, ale také marketingovými agenturami, jež podobné příspěvky zprostředkovávají. Skutečné částky se tak mohou lehce lišit, ovšem pořadí a řády by měly souhlasit.

Hlavní příjmy jsou jinde

Ano, jeden jediný post na sociální síti dokáže osmačtyřicetiletému Johnsonovi (ale i dalším influencerům v pořadí) vydělat tolik, že to běžný člověk v zaměstnání nepřekoná za celý život. Žádaná celebrita pak takových příspěvků prodá klidně několik desítek za rok. A i tak je to pro ni spíše přilepšení. Například právě The Rock je kromě toho také nejlépe placeným hercem současnosti, když si podle magazínu Forbes přijde přibližně na 90 milionů dolarů za rok.

A to není vše. Od roku 2016 má Dwayne Johnson podepsanou lukrativní reklamní smlouvu s americkou oděvní značkou Under Armour, která mu zajišťuje další desítky milionů dolarů ročně. Kromě toho mu do rozpočtu “přicmrndávají” také Apple nebo norský výrobce vody Voss.

Pokud jde o samotnou výnosnost postů na Instagramu, pochopitelně hodně záleží na tom, kolik má ta která celebrita sledujících followerů. Mezinárodní hvězdy je počítají ve stovkách milionů a dosah jednoho příspěvku je tak skutečně celoplanetární, a tak se firmám i při takových nákladech může vyplatit. V České republice je jasnou jedničkou Leoš Mareš, pro kterého se Instagram stal jedním z hlavních zdrojů příjmů. Nedávno překonal hranici jednoho milionu sledujících, což je na českém trhu ojedinělé.

Top 10 influencerů, kteří dostávají za post na Instagramu největší sumy peněz

  1. Dwayne ‘The Rock’ Johnson (187 milionů followerů) – více než $ 1 000 000 za post
  2. Kylie Jenner (182 milionů followerů) – $ 986 000 za post
  3. Cristiano Ronaldo (225 milionů followerů) – $ 889 000 za post
  4. Kim Kardashian (176 milionů followerů) – $ 858 000 za post
  5. Ariana Grande (191 milionů followerů) – $ 853 000 za post
  6. Selena Gomez (180 milionů followerů) – $ 848 000 za post
  7. Beyoncé Knowles (149 milionů followerů) – $ 770 000 za post
  8. Justin Bieber (139 milionů followerů) – $ 747 000 za post
  9. Taylor Swift (135 milionů followerů) – $ 722 000 za post
  10. Neymar (139 milionů followerů) – $ 704 000 za post
Hodnotit text
[Celkem hlasu: 142 Prumer: 1.9]

Redaktor zpravodajství serveru Gamebro.cz. Milovník příběhových her, ať už těch akčních nebo RPG.

23
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Venda Hájek
Host
Venda Hájek

Tak určitě! Vždycky je radost si přečíst kvalitní názor od kvalitního herce jako je třeba Rock nebo Jirka Mádl. Já si vůbec myslím, že by herci měli rozhodovat a vládnout. Jsou super.

jan
Host
jan

Jojo hlavně se z toho neposrat.Mám raději klasické herce třeba Sean Conerry nebo Christopher Lambert.
Okukovat nějakýho fotbalistu a podporovat ho v narcismu je liché.

Pan Satan
Host
Pan Satan

Herec 🙂

Meli
Host
Meli

Přeji mu to mám ho rád super herec

honza
Host
honza

Mě fascinuje, že nikdo v komentářích nepochopil, že se jedná o peníze, které mu posílají firmy, které propaguje. Jsou to peníze za reklamu. Co se Vám tedy nelíbí? Že Underarmour používá k celosvětové reklamě Johnsona nebo že je to stojí moc peněz? Vy máte nějaký lepší marketingový nápad, jak oslovit miliony lidí efektivně a najednou? Tak proč si neotevřete reklamku? 🙂

pavel
Host
pavel

kdo umí ten umí no a my holt čumíme.

Jiří
Host
Jiří

Guru Kalousek by poradil”Musíte si najít lépe placenou práci,aby jste měli větší příjem “. Pak by hvězdy za reklamu brali opět o nějaké tisíce dolarů více a my jim to zaplatíme v ceně zboží. Kapitalismus je pro někoho boží. 🤣🤣🤣🤣

Martin
Host

Kapitalismus je boží pro lidi, co něco umí. Naopak socialismus vyhovuje více neschopným.

Lenka
Host
Lenka

To mě přivádí k myšlence jak jsou lidi omezený ovce.

Jarek
Host
Jarek

Katastrofa, nevím jak ostatní lidi ale já a jiní asi normální na tyto p…. Nemají čas ani náladu, řeší důležitější věci než sledovat koho koli kde koli. A nechápu proč by měli tito už tak preplaceni ubozaci mít takové odměny. A normální dělník spodina která dělá základ všeho, bez které to nejde má minimum. Lidi probudte se a přestaňte podporovat tento maras. Selský rozum je základ pro život.

jatyvoleprvni
Host
jatyvoleprvni

na co si stezujes? kdo te nuti abys hakoval jak pako? nauc se neco cim vydelas vic nez “delnik spodina” a muzes misto breku na netu vydelavat to same co ti za vodou…ubozak je ten kdo ma holou prdel ale plnou hubu kecu na ty co si dokazou vydelat…btw: selsky rozum ti ocividne pohodlnej zivot nezajistil kdyz mas potrebu urazet ty co si ho zijou… mozna bys mel ty moudra prehodnotit 😀 a hlavne nechtej nikoho budit :DD at si kazdy dela a podporuje koho chce…lidi jako ty co jen zavidi a neprejou je plna CR

pavel
Host
pavel

správně řečeno.

hostz
Host
hostz

Tak nějak pravda…

Lojzík
Host
Lojzík

Názor dítěte nikoho nezajímá.

jan
Host
jan

Nemám potřebu někde čumět na netu na fotbal buznu nebo podobný přepěchovaný nuly co vám k životu nic nedaj.

Tomas
Host
Tomas

Citace “příspěvek říkala 1 266 000 milionu dolarů, tedy přibližně 30 milionů korun” Vy by jste z matiky určitě neodmaturovali, nevím, jestli by to stačilo na osmiletku???

petr
Host
petr

a vy z češtiny…. by jste tvl 🙂

Luk
Host
Luk

Hm

rada
Host
rada

Co je na tom špatně? Protože to přibližně 30 mil odpovídá.

Martin
Host
Martin

A kolik si říká ten Leoš Mareš? Pro české poměry by se to lépe porovnávalo než s někým kdo má 190 milionů sledujících. Když si to převedete na sledující, za jednoho má 30 halířů, což už není tolik. Já bych si vydělal 120 korun za post. Pan Mareš pak 300tisíc.

Petr
Host
Petr

Mareš Říkal 400 tisíc, ale je to za nějaký “balík” asi 2 příspěvků a storýčka

uroboros
Host
uroboros

Toto víc než dost dráždí mé zažívací ústrojí, proč jsou lidé tak pitomí?

Richard Kotal
Host
Richard Kotal

Bohužel jsou. A je to čím dál horší. Zřejmě za to může přebytek všeho a lenost. Trochu mě napadá narážka z dřívější doby: To máte z toho, že se nemodlíte.