Zkušené studio chtělo vytvořit remake Half-Life 2. Společnost Valve ale byla proti

V polovině dubna vydaná akce World War Z sbírá jeden úspěch za druhým. Před pár dny se vývojářské studio Saber Interactive podělilo o zprávu, že se hry prodaly už více než dva miliony kusů. Zároveň šéf studia Matthew Karch přiznal, že se spolu se svými lidmi velmi inspirovali v sérii Left 4 Dead od Valve. Nejde přitom o jediný titul této společnosti, který je zaujal.

Kromě toho jsou totiž v Saber Interactive velkými fanoušky legendárního Half-Life 2. A tak přišli za Valve se zajímavou nabídkou. Ne snad, že by si troufli rovnou na třetí díl, který fanoušci po celé světě marně vyhlížejí. Z jejich pohledu nabídli realistický projekt v podobě vytvoření remaku 15 let starého Half-Life 2. Studio přitom s podobnými akcemi má své zkušenosti. Připravilo tak například remake Halo 2 pro Master Chief Collection.

Nakonec to ale nevyšlo, protože Valve vyjádřilo nesouhlas s odůvodněním, že preferuje interní vývoj. Ten v poslední době opět rozbíhá do zajímavých otáček, poté co se roky věnovala takřka výhradně své distribuční platformě Steam. Ale to, zda sama pracuje na remaku Half-Life 2 nebo snad dokonce na třetím díle, je stále velmi nejisté.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na