Zlé Electronic Arts ukázalo vlídnou tvář. Zachránilo krachující studio Bioware

Vydavatelská společnost Electronic Arts má mezi hráči extrémně špatnou pověst. Většinou je kritizována za příliš okatou snahu maximalizovat zisk a nekompromisnost, s jakou přistupuje k tradičním vývojářským studiím, které po dílčím neúspěchu dokáže zavřít. Stalo se to například v případě legendárních studií jako Maxis nebo Westwood.

Málokdo by na EA hledal něco pozitivního a ještě méně bychom pochvalná slova očekávali ze strany zaměstnanců vývojářského studia Bioware. O něm se v poslední době spekuluje, že mu hrozí podobný osud jako výše jmenovaným, protože se mu nepovedl poslední projekt Mass Effect: Andromeda a s vývojem Dragon Age 4 má jisté problémy.

Na veletrhu LGBTQ-Gaming Convention přesto tato překvapivá slova zazněla. Spolu s dalšími se zde o EA pozitivně vyjádřil aktuální hlavní scénárista série Dragon Age, Patrick Weekes. Právě on sdělil zajímavou informaci, že Bioware v jeden moment ve své minulosti v podstatě zkrachovalo, a pokud by ho EA nepřevzalo, dnes už by jistě neexistovalo.

Weekes dále uvedl, že navzdory obecným představám dává EA vývojářům značnou tvůrčí svobodu a jen málokdy do vývoje zasahuje. Scénárista sice přiznává, že firma je orientovaná na zisk, ale prý se nebojí ani riskantních rozhodnutí.

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

7 Komentáře zapnuto "Zlé Electronic Arts ukázalo vlídnou tvář. Zachránilo krachující studio Bioware"

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Funboy
Host

do hajzlu at ten bioware nechaj chcípnout, to si dělaj prdel, jen doufám, že z něj vytahaj talenty a studio zavřou, protože bioware je shit, píše se to i v bibli.

Cože !!!
Host

Počkat, to jako teplouši a lesby mají svůj herní veletrh ?

d@rkWolf
Host

Evidentně…a bude stát za stejný 4% kuloví, jako ten pochod, co si pořádají v Praze v čele s Krndou(na to mají, na opravy mostů už méně…). Hádám, že taková akce bude kvalitně obsazena, čůza Sarkeesian apod. To bude zážitek nad zážitky se podobné akce zůčastnit.

Justy
Host

Poslední dobrá věc, co z Bioware vylezla, byl KotOR, takže nedík.

d@rkWolf
Host

Souhlas-a to už je nějakej pátek… Od té doby z nich leze v podstatě odpad 4.cenové(ovšem v 1.cenové). Pro mě poslední akceptovatelný kousek Dragon Age, ovšem pouze 1, cokoliv dál s tímto názvem nestojí ani za opření kola.

Kekk
Host

Jen počkejte na Anthem protože další destiny klon určitě něco vydělá…..

Gay+Satan
Host

Kdyz vidim co pod EA vytvari, mozna by bylo byvalo lepsi, kdyby zkrachovali…

TOPlist