Zlé Electronic Arts ukázalo vlídnou tvář. Zachránilo krachující studio Bioware

Vydavatelská společnost Electronic Arts má mezi hráči extrémně špatnou pověst. Většinou je kritizována za příliš okatou snahu maximalizovat zisk a nekompromisnost, s jakou přistupuje k tradičním vývojářským studiím, které po dílčím neúspěchu dokáže zavřít. Stalo se to například v případě legendárních studií jako Maxis nebo Westwood.

Málokdo by na EA hledal něco pozitivního a ještě méně bychom pochvalná slova očekávali ze strany zaměstnanců vývojářského studia Bioware. O něm se v poslední době spekuluje, že mu hrozí podobný osud jako výše jmenovaným, protože se mu nepovedl poslední projekt Mass Effect: Andromeda a s vývojem Dragon Age 4 má jisté problémy.

Na veletrhu LGBTQ-Gaming Convention přesto tato překvapivá slova zazněla. Spolu s dalšími se zde o EA pozitivně vyjádřil aktuální hlavní scénárista série Dragon Age, Patrick Weekes. Právě on sdělil zajímavou informaci, že Bioware v jeden moment ve své minulosti v podstatě zkrachovalo, a pokud by ho EA nepřevzalo, dnes už by jistě neexistovalo.

Weekes dále uvedl, že navzdory obecným představám dává EA vývojářům značnou tvůrčí svobodu a jen málokdy do vývoje zasahuje. Scénárista sice přiznává, že firma je orientovaná na zisk, ale prý se nebojí ani riskantních rozhodnutí.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

7
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Funboy
Host
Funboy

do hajzlu at ten bioware nechaj chcípnout, to si dělaj prdel, jen doufám, že z něj vytahaj talenty a studio zavřou, protože bioware je shit, píše se to i v bibli.

Cože !!!
Host
Cože !!!

Počkat, to jako teplouši a lesby mají svůj herní veletrh ?

d@rkWolf
Host
d@rkWolf

Evidentně…a bude stát za stejný 4% kuloví, jako ten pochod, co si pořádají v Praze v čele s Krndou(na to mají, na opravy mostů už méně…). Hádám, že taková akce bude kvalitně obsazena, čůza Sarkeesian apod. To bude zážitek nad zážitky se podobné akce zůčastnit.

Justy
Host
Justy

Poslední dobrá věc, co z Bioware vylezla, byl KotOR, takže nedík.

d@rkWolf
Host
d@rkWolf

Souhlas-a to už je nějakej pátek… Od té doby z nich leze v podstatě odpad 4.cenové(ovšem v 1.cenové). Pro mě poslední akceptovatelný kousek Dragon Age, ovšem pouze 1, cokoliv dál s tímto názvem nestojí ani za opření kola.

Kekk
Host
Kekk

Jen počkejte na Anthem protože další destiny klon určitě něco vydělá…..

Gay+Satan
Host
Gay+Satan

Kdyz vidim co pod EA vytvari, mozna by bylo byvalo lepsi, kdyby zkrachovali…