Chystá se Bioshock 4. Je tak ambiciózní, že kvůli němu šla na vedlejší kolej poslední Mafie

V době nedostatku špičkových příběhových her je často slyšet volání hráčů po novém Bioshocku. Kromě remasterovaného vydání však o této skvělé sérii nebylo v posledních letech vůbec slyšet a nic moc nenasvědčovalo tomu, že by se to mělo do budoucna změnit.

A přeci – nyní se objevil poměrně zásadní doklad toho, že se na novém Bioshocku pracuje. Trochu paradoxně to prozradilo vývojářské studio, které na něm nedělá, ale patří do stejného vydavatelského domu, Take Two. Jde o autory z týmu Hangar 13, který připravoval Mafii 3. Ta se, jak známo, příliš nepovedla a právě Bioshock 4 toho mohl být důvodem.

Vysoce utajovaný projekt

Uprostřed všeho toho zmatku nemohli někteří členové studia Hangar 13 dělat nic jiného než závistivě koukat k sousedům. O dveře dál pracovala malá skupina lidí na projektu s kódovým označením Parkside a tajně nabírala lidi ze všech koutů herní branže pro práci na hře tak tajné, že se o ní neměli dozvědět ani lidé z Hangar 13. Přesto ale nakonec vyšlo najevo, že jde o pokračování jedné z nejzajímavějších herních značek posledního desetiletí – Bioshock,” píše ve své reportáži Jason Schreier z magazínu Kotaku, který s lidmi z Hangar 13 hovořil. Nakonec skončilo v týmu pracujícím na Bioshocku 4 také několik vývojářů Mafie 3.

O novém Bioshocku svědčí také řada dalších indicií. Do společnosti Take Two se po dokončení prací na Prey vrátil Shawn Elliot, který byl jedním z hlavních designérů Bioshock Infinite. Samotná společnost potom ve své výroční zprávě uvedla, že na začátku roku 2019 by mělo dojít k vydání “vysoce očekávaného titulu”. V tomto případě ale nemusí jít jen o Bioshock 4, nýbrž také o Borderlands 3. Je přitom pravděpodobné, že nový Bioshock bude používat Unreal engine 4. Už loni proběhla médii zpráva, že Take Two hledají vývojáře pro titul odpovídající právě této značce.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na