Další bláznivý simulátor slaví úspěchy. PC Building Simulator si hráči zamilovali

V herním průmyslu se v posledních letech rozmáhá trend simulací všeho možného. Od poměrně lákavých simulací jízdy kamionem nebo autobusem přes zemědělství až po zcela ujeté záležitosti jako Goat Simulator, ve kterém hrajete za kozu.

PC Building Simulator se řadí spíše mezi obskurnější tituly, byť se zaobírá relativně běžnou činností, kterou je stavění počítače. To je pro spoustu lidí tak běžné, že si musí klepat na čelo, jak se něčemu takovému někdo může věnovat ještě virtuálně.

Ale PC Building Simulator slaví obrovské úspěchy. Demoverzi si stáhlo 500 000 lidí a velká část z nich byla evidentně hrou velmi zaujata. Prodeje verze v předběžném přístupu se totiž vyšplhaly na 100 000 kusů, což při ceně 20 euro za kopii není vůbec špatné. Ještě zajímavější přitom je, že drtivá většina hráčů je s titulem velmi spokojena – hodnocení na Steamu dosahuje 91 %.

Hra totiž není nikterak technologicky náročný a její vývoj je proto docela levný. Autoři chtějí každopádně nečekané příjmy využít k většímu rozsahu hry. Přibudou tak nové komponenty, které při stavění počítače budete moct použít.

PC Building Simulator podporují výrobci hardwarových komponent jako MSI, Corsair nebo Evga. Ještě letos by hra měla opustit předběžný přístup a vyjít v hotové verzi, která bude zahrnovat například vodní chlazení a přetaktování.

PC Building Simulator – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na