Jeden z hlavních podvodníků ve Fortnite končí. Vylekal ho drahý boj proti právníkům Epic Games

Vývojářské studio Epic Games slaví dílčí vítězství v boji proti podvodníkům ve hře Fortnite, která je aktuálně asi nejhranějším online titulem napříč platformami. Hlava skupiny EngineOwning, která patřila k předním tvůrcům podvodů nejen ve Fortnite, ale také v dalších oblíbených online hrách, se rozhodla s tímto, do značné míry nelegálním byznysem skončit. Obchodní model skupiny spočíval v tom, že za měsíční předplatné poskytovala nejrůznější podvodné prográmky, které umožňovaly například automatické míření nebo vidění skrz zdi.

Jak tvůrce podvodných programů dále uvedl, vyděsil ho právě především postup studia Epic Games, které proti cheaterům nasazuje veškeré možné zbraně. Firma tak podala žalobu u soudu ve Frankfurtu nad Mohanem, tedy v domovské zemi skupiny EngineOwning. Smyčka se tak začala nebezpečně stahovat a tvůrci podvodů raději zavřeli krám, než aby čelili případným pokutám, které by pravděpodobně přišly. Jiné společnosti, například Activision, jim prý dosud hrozili maximálně dopisy, ale tohle už je zkrátka jiný kalibr.

Epic Games je znám tím, že s podvodníky nemá sebemenší slitování. Ve Spojených státech amerických hnal k soudu například čtrnáctiletého chlapce, který byl přistižen při používání přesně takových podvodných programů, jež má EngineOwning na svědomí. Je tak velkou otázkou, zda Epic ve snaze dobrat se spravedlnosti nebude v žalobě pokračovat, aby maximálně odradil všechny, koho by napadlo ve Fortnite podvádět nebo se na něm přiživovat.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

4
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Xar
Host
Xar

…Jenom Wargaming udělá z cheatera Community Contributora 🙂

Marek
Host
Marek

Bany na ně a poradny pokuty ať ví že to neměli dělat a ať platí do konce života blbecci

Abby
Host
Abby

Proti podvodníkům je potřeba bojovat všemi prostředky. Je rozdíl dát si v offline single hře nesmrtelnost a neomezeně peněz, ale v online musí pro všechny platit stejná pravidla.

Luke
Host
Luke

Kdyby páni v epic games nebyli 100 let za opicemi a udělali by normální matchmaking, nesnažilo by se tolik lidí podvádět.