Letos zřejmě vyjde nejvíc her v historii. Většinou je to odpad

Rok 2017 by se mohl stát nejúspěšnějším z hlediska počtu vydaných her. Než se ale začnete radovat, je třeba dodat, že v tomto případě přesně platí, že méně je někdy více a že kvantita nikdy nenahradí kvalitu.

V červnu tohoto roku společnost Valve spustila službu Steam Direct a tím odstartovala boom nově vydaných her. Jen za několik týdnů různí tvůrci vydali přes 1000 různých her. Pokud toto tempo vydrží, vyjde letos nejvíc titulů v historii.

Obrovské množství balastu

Steam je dnes dominantním prodejcem her na celém světě, a tak se na něj snaží své hry dostat všichni vývojáři. Pokud se jim to nepodaří, v podstatě ani nemá cenu hru vydávat, protože nemá šanci se dostat mezi hráče. Proto bylo velkým pozdvižením, když Steam zrušil službu Steam Greenlight. Ta menším, dosud neověřeným tvůrcům umožňovala prodávat přes Steam své hry za předpokladu, že dostanou zelenou od hráčské komunity.

Nový Steam Direct má ale pravidla o poznání jednodušší – stačí zaplatit poplatek ve výši 100 eur, tedy asi 2600 Kč, a vaše hra je obratem zalistována. Nikdo už neprověřuje její kvalitu, tak jako tomu bylo dřív. Bohužel tak vzniká extrémní množství špatných her, které nikdo nechce hrát a jejichž jediná šance je v tom, že si je někdo koupí omylem. Zároveň také v balastu zanikají zajímavější kousky, které by jindy vypluly na povrch.

Analytik Daniel Ahmad se na čísla vydaných her podíval podrobněji a zjistil, že letos bylo zatím vydáno více her než za celé období let 2006 až 2014. Podívejte se sami:

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na