Middle-earth: Shadow of War se nevyhne mikrotransakcím

Vývojářské studio Monolith Production a vydavatelský dům Warner Bros. oznámili mikrotransakce v chystaném titulu Middle-earth: Shadow of War. Ve hře budou dvě měny – zlato a mirian, za které si v obchodě budete moct pořizovat truhly s kořistí, válečné truhly, výhodné balíčky a XP boosty.

Truhly s kořistí budou obsahovat zbraně a výzbroj různého stupně jedinečnosti, stejně jako občas nějaký ten XP boost, kterým urychlíte získávání zkušeností. Válečné truhly vám pak rozšíří armádu o nové bojovníky – Orky a mohou obsahovat také tréninkové pokyny pro rozvoj a úpravu vašich Orků. V balíčcích jsou potom tyto výhody ve větším množství najednou za zvýhodněný peníz.

Všechno půjde vyhrát

Mirian je herní měnou, kterou získáte poražením Orků hlídajících poklady nebo rozebráním výzbrojí. Mirian najdete také v různých skrýších, ale lze si ho v případě potřeby opatřit i tak, že zabijete některého ze svých válečníků a rozeberete jeho výzbroj. Oproti tomu zlato si můžete kupovat za skutečné peníze prostřednictvím Steamu, Xbox Store a Playstation Store. Za zlato se pochopitelně dostanete rychleji k truhlám a balíčkům vyšších úrovní. Menší obnosy zlata získáte také za dosažení určitých klíčových fází hry a plnění komunitních výzev.

Tvůrci zdůrazňují, že žádný herní obsah nebude vázán pouze na zlato, ale bude možné se k němu dostat hraním. Zlato poslouží pouze těm hráčům, kteří nemají tolik času. Posouzení logiky takového kroku nechám na vás. Jisté však je, že herní byznys se jen tak nezmění – většina obratu velkých firem pochází z digitálních transakcí (Activision Blizzard, Electronic Arts, Take Two)

Middle-earth: Shadow of War vychází 10. října pro PC, Playstation 4 a Xbox One.

Video z hraní Middle-earth: Shadow of War

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na