Electronic Arts mělo úspěšné čtvrtletí. Tržby stouply na 1,425 miliardy dolarů

Společnost Electronic Arts zaznamenala úspěšné první čtvrtletí fiskálního roku 2018 (tři měsíce končící 30. červnem). Dařilo se titulům Battlefield 1, EA Sports Ultimate Team i The Sims 4.

“Q1 bylo skvělým čtvrtletím s prosperujícími komunitami našich top značek jako Battlefield, portfolio EA Sports, Star Wars a The Sims. Rozšiřovali jsme naši síť a podpořili náš digitální byznys,” uvedl šéf Electronic Arts Andrew Wilson. “Vybudovali jsme si silnou dynamiku a nyní zrychlujeme do roku úžasných inovací s výjimečnými novými tituly a službami bohatými na obsah.”

Finanční ředitel Blake Jorgensen poznamenal, že úspěch lze do velké míry připsat službám pro hráče, které změnily obchodní model společnosti. Díky nim firma dosáhla nejsilnějšího operativního cash flow za první čtvrtletí vůbec.

EA poukázala zejména na efektivitu některých starších titulů s tím, že módy Ultimate Team pro tituly EA Sports zaznamenaly dohromady růst hráčské základny o 11 % (oproti stejnému období předchozího roku). The Sims 4 na PC hraje rovnou o 30 % více hráčů než před rokem a Battlefield 1 se může pyšnit 21 miliony hráčů, kteří se ke konci čtvrtletí do hry zapojili.

Digitální prodeje táhnou obrat

Zástupci Electronic Arts nekomentovali výsledky vysoce očekávaného, ale kritiky spíše vlažně přijatého Mass Effect: Andromeda, který vyšel na přelomu čtvrtletí, a pokud by měl silná čísla, jistě by se jimi EA pochlubili. Zřejmě se tedy hře nedařilo ani po prodejní stránce, což ohrožuje její plánovaná pokračování.

Za celé čtvrtletí reportuje EA 14% nárůst obratu na 1,45 miliardy dolarů, na čemž se ze 60 % podílejí digitální prodeje. Čistý zisk stoupl o 46 % na 644 milionů dolarů. Obě čísla překonala očekávání firmy i většiny analytiků.

Pro druhé fiskální čtvrtletí roku 2018 (končí 30. září) plánuje EA dosáhnout tržeb ve výši 955 milionů dolarů při ztrátě 57 milionů.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na