Pokémon GO si připsal rekordní obrat, navzdory festivalovému fiasku

Festival v Chicagu Pokémon GO byl pro mnoho hráčů spíše negativním zážitkem. Mnozí nemohli kvůli problémům se servery aplikaci ani spustit. Někteří návštěvníci pak dokonce na vývojářské studio Niantic podali žalobu. Přesto se hře v jeden jediný den podařilo dosáhnout rekordního obratu.

Podle analytiků z firmy Sensor Tower dosáhl Pokémon GO 23. července 2017 (sobota) na celosvětový obrat ve výši 5,8 milionů amerických dolarů (cca 130 milionů Kč). To nejvyšší obrat, jaký titul od svého vydání v rámci jednoho dne vygeneroval.

Stroj na peníze

Kromě toho je Pokémon GO momentálně na platformě iOS na 1. místě v žebříčcích stahovanosti ve 23 zemích světa. Mimo jiné také ve Spojených státech amerických, kde se mu to naposledy podařilo v dubnu.

Důvodem opětovného růstu zájmu o hru je pravděpodobně přidání legendárních pokémonů. Zároveň se zdá, že zájem o hru jen tak neopadne, jak v loňském roce předvídali mnozí skeptici, a bude nadále jedním z největších strojů na peníze současného herního byznysu.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na