Paradox Interactive oznámilo nákup Iceflake Studios

Foto: Pirates dont Run

Vydavatelství Paradox Interactive oznámilo nákup finských tvůrců Iceflake Studios, kteří v současnosti pracují na titulu Surviving the Aftermath. Ten vzniká mimo jiné ve spolupráci právě s Paradox Interactive a je dostupný v early access verzi pro PC a Xbox. Finské studio se zároveň stává jednou z devíti vývojářských společností, které pod vydavatele sídlícího ve švédském Stockholmu patří a jsou roztroušeny do šesti států. „Naše spolupráce na Surviving the Aftermath byla skvělá a ukázala, jak jsou si naše přístupy k vývoji podobné. Takže když přišel Paradox s nabídkou stát se součástí rodiny, byli jsme nadšení,“ vyjádřila se manažerka a spoluzakladatelka studia Iceflake Lasse Liljedahl.

Iceflake Studios vzniklo v roce 2007 ve finském městě Tampere. V současnosti vyvíjí hry pro konzole, počítače, VR a mobilní telefony. Mezi jejich počiny patří například rybářský simulátor Ice Lakes nebo mobilní hra Pirates Don´t Run. Kořeny studia však sahají až do roku 2003, ale to šlo o tým vyvíjející převážně modifikace do her.

V případě Paradox Interactive jde zároveň o druhou akvizici v poměrně krátké době. Na počátku července totiž vydavatel oznámil nákup vývojářů Playrion Game, kteří sídlí v Paříži. Ti stojí za původně studentským projektem Airlines Manager a v současnosti se zaměřují hlavně na vývoj pro mobilní telefony.

 

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Hráč s láskou ke komiksům a popkultuře. Příležitostný sportovec a milovník adrenalinu.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na