Slay the Spire. Tak se jmenuje nový herní fenomén

Kdo se v minulých dnech podrobněji podíval na Steam, pravděpodobně zjistil, že zde velké haló působí jistá nová hra v předběžném přístupu. Jmenuje se Slay the Spire a na první pohled vypadá jako všechno, jen ne jako kandidát na nový herní fenomén, kterým se velmi rychle stává.

Zprvu vás může odradit minimalistické zpracování Slay the Spire a celková nenápadnost hry. Jenže ona klame tělem. Tento nejnovější titul nezávislého vývojářského studia Mega Crit Games by se dal nejlépe popsat jako kombinace karetní sběratelské hry ve stylu Heartstone, dungeon crawlera a prvků pen and paper hry.

Na počátku si zvolíte jednu z postav a nastupujete proti stále silnějším nepřátelům, přičemž tahovým způsobem hrajete své karty a tím vyvoláváte různé akce. Postupně získáváte lepší a lepší karty, což je také nutné, protože s omezeným počtem životů musíte projít až k bossovi.

Recenze Slay the Spire na Steamu jsou prakticky výhradně pozitivní (10/10). Chválí zejména taktickou hloubku a vysokou míru znovuhratelnosti. To hře vyneslo mimo jiné pozici v první desítce nejprodávanějších her v této službě. Kdo ví, zda se z něj nestane nové Playerunknown’s Battlegrounds.

Slay the Spire – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na