Survivalová hra Raft nyní v předběžném přístupu. Jde o přežití na širém moři a budování voru

Jak vývojáři z Redbeet Interactive slíbili, tak také učinili a svůj titul Raft vydali v rámci předběžného přístupu na Steamu. Milovníci bezvýchodných situací si tak mohou zatím nehotovou hru vyzkoušet. Nejde přitom o nic jiného než přežít na voru na širém moři a nezemřít hladem. Střihnout si to můžete sami nebo v kooperaci s kamarádem.

Na začátku začnete na pár sbitých prknech, ale postupně své plavidlo zkultivujete do podoby všeuměla včetně rostlin, zvířat a všemožných serepetiček. Potřebné suroviny a stavební plány najdete v kolemplujících bednách, které k sobě můžete přitáhnout hákem.

Vypravit se můžete také potápět do hlubin, kde však musíte dávat pozor na agresivní žraloky. Pokud si předtím vytvoříte patřičné zbraně, můžete se jim bránit.

Autoři do hry budou postupně přidávat další obsah jako jsou například ztroskotané lodi nebo zaplavená města, která můžete prozkoumávat.

Pakliže vás na hře ze všeho nejvíce začne zajímat rozvoj voru, není nic jednoduššího než se přepnout do kreativního módu, ve kterém odpadá starost o základní potřeby a ve kterém se ze žraloků stanou okrasné rybky. Pak můžete budovat naprosto v klidu. Uživatelský obsah bude k dispozici v rámci Steam Workshop.

Zatím není jasné, kdy hra vyjde v hotové verzi, nicméně hodnocení hráčů na Steamu už jsou teď velmi pozitivní.

Raft – trailer

 

 

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na