Alienware představil novou konzoli UFO. Připomíná Nintendo Switch

Společnost Dell pod svou značkou vybavení pro hráče Alienware představila novou hybridní herní konzoli UFO. Hybridní proto, že nevyužívá žádný uzavřený systém, ale běží na operačním systému Windows, s čímž se pojí všechny potenciální výhody a nevýhody.

Velkou předností pochopitelně bude možnost využívat všechny hry určené pro PC hraní. Tím by měl odpadnout základní kámen úrazu, kterým je u většiny výrobců alternativních konzolí neschopnost přilákat do svého systému dostatek her. Hlavní nevýhodou potom nemožnost konzoli stoprocentně optimalizovat, jako by to bylo možné v uzavřeném ekosystému.

Alienware UFO není kdovíjak inovativní a v podstatě kopíruje funkčnost konzole Nintendo Switch. Oproti němu nabízí větší, 8palcový displej, na který jsou po obou stranách připevněny ovladače. Ty lze nicméně odejmout a spojit v jeden, což se hodí například tehdy, když zařízení připojíte k televizi. Je však možné ovladače odpojit a propojit s displejem, který si díky opěrce postavíte na stůl. Evidentně se zde hodně dbalo na variabilitu a flexibilitu, což by pro Alienware UFO mohlo představovat výhodu.

Dell bohužel neprozradil detaily, které bychom na tomto místě čekali, jako je například hardwarové vybavení, cena nebo termín uvedení na trh. Zjevně si nějakou dobu ještě počkáme, byť prototypy na veletrhu CES byly funkční a zvládaly hry jako World War Z nebo Mortal Kombat 11. Tady je ale otázkou, zda v nich přeci jen nebyl výkonnější hardware než je plánován pro sériovou výrobu.

Alienware UFO – video

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Shorty
Host
Shorty

sracka