Sony odhalilo logo Playstation 5 a prozradilo, kolik se prodalo PS4

Sony na veletrhu CES 2020 v rámci své konference odhalila logo Playstation 5 (viz úvodní obrázek). To se nese ve stejném duchu jako u předchozích konzolí, pouze pětka je nová. Kdo se nicméně těšil na odhalení dalších detailů o tomto herním zařízení nové generace, které bude konkurovat Xboxu Series X, musel být zklamán. Jim Ryan ze Sony pouze sumarizoval již známé detaily.

Playstation 5 tak dostane nový ovladač, pro který Sony slibuje dvě velké inovace, mimo jiné adaptivní triggery. Kromě toho už víme, že Playstation 5 bude vybaveno SSD diskem. To by mělo vést k citelné redukci nahrávacích časů. Kromě toho se můžeme těšit na grafickou jednotku s podporou technologie raytracing a 3D audio. Na další informace si podle Ryana budeme muset počkat do budoucna. Uvedení PS5 na trh je v plánu na konec roku 2020. Zatím nám tak zbývají spekulace, kterých není málo. Kontroverze vzbuzuje například design Playstation 5 a nově také fakt, že bude pravděpodobně méně výkonná než Xbox Series X.

Sony alespoň zmínila aktuální prodejní čísla Playstation 4. Této úspěšné konzole se dosud prodalo 106 milionů kusů. S virtuální realitou však už firma takové úspěchy neslaví. Playstation VR se prodalo jen pět milionů kusů.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 4.5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na