Herní konzole Xbox Series X představena. Microsoft ukázal také první fotky a video

Chystaná herní konzole Microsoftu, která dosud vznikala pod kódovým označením Project Scarlett, dostala rok před svým uvedením na trh oficiální název. Poměrně překvapivě se bude jmenovat Xbox Series X, což se nejeví úplně optimálně vzhledem k tomu, že jedna ze stávajících konzolí nese označení Xbox One X.

Představení Xbox Series X se odehrálo v rámci předávání herních cen The Game Awards 2019, kde se slova na jevišti ujal samotný šéf divize Xbox Phil Spencer. Ten samozřejmě neopomněl uvést, že Xbox Series X bude nejvýkonnější konzolí Microsoftu, kterou kdy vyrobil (ještě aby ne – pozn. red.).

Podle Spencera umožní Microsoftu poměrně zvláštní název konzole pouštět se do případných dalších věcí v rámci nové generace konzolí. Tím naznačil, že nový Xbox nemusí být osamocen, ale může dostat další verze, o kterých se ostatně už spekuluje. Každopádně, originál v podobě Series X nabídne rozlišení 4K při 60 FPS, ale umožní až 120 FPS v nižších rozlišeních. Podporovat bude také VRR, tedy variabilní refresh rate.

V traileru a na obrázcích se Xbox Series X sice prezentuje ve vertikální podobě, ale podle Spencera může být postaven i horizontálně. Jak si svůj Xbox položíte, bude záležet jen na vás.

Kolegové z magazínu GameSpot už měli příležitost se s konzolí blíže seznámit. Podle jejich údajů není tak malá, jak by mohla na první pohled působit. Ve vertikální poloze se na šířku vyrovná přibližně obvyklému xboxovému ovladači. Na výšku je potom asi třikrát vyšší než takový ovladač. Celkový design pak působí velmi stroze. Kromě svítícího loga Xboxu je na přední straně vidět pouze mechanika na disky. Díky jedinému, ale rozměrnému chladiči, by konzole měla být velmi tichá. Na novém ovladači se skví tlačítko Share, které poslouží k okamžitému sdílení momentů z hraní.

Xbox Series X by měl být uveden na trh koncem roku 2020, kdy se pustí do přímého souboje s Playstation 5.

Xbox Series X – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 4 Prumer: 3.8]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na