Vychází MechWarrior 5: Mercenaries. Recenze sklízí převážně pozitivní

Po dlouhých letech se díky MechWarrior 5: Mercenaries dočkáváme dalšího zástupce kdysi slavné a komerčně úspěšné série. Za hrou stojí vývojářské studio Piranha Games, pro které jde o první velký projekt, když zatím pracovalo především na portech již hotových titulů pro jiné platformy. Se značkou má však své zkušenosti. V roce 2013 vydalo titul MechWarrior Online, který však velkou díru do světa neudělal.

MechWarrior 5: Mercenaries je podstatně větším soustem, a to i díky tomu, že kromě online multiplayeru nabídne také plnohodnotnou příběhovou kampaň, která je pro fanoušky série asi největším příslibem, proč se hře věnovat.

Děj hry začíná v roce 3015, tedy do závěrečné dekády Třetí války o nástupnictví. Hráč se zhostí role začínajícího žoldáka, který přijímá úkoly od různých frakcí a postupně vylepšuje schopnosti svého mecha. V rámci příběhové kampaně bychom se měli posunout až do roku 3049, kdy začíná Invaze klanů. Kromě propracované akce se mohou hráči MechWarrior 5: Mercenaries těšit také na vynikající grafické zpracování využívající raytracingu.

Recenze chválí i vytýkají

První recenze pátého Mechwarrioru jsou spíše pozitivní a hra si na serveru Metacritic drží průměrné hodnocení 73 %. “Mechwarrior 5 je návratem do formy. Jako fanoušky série jsem čekal hodně dlouho, ale autoři dodali skvělý produkt po všech stránkách. Přestože je tu pár míst, na kterých by se dalo zapracovat, máme tu vynikající hru s mechy,” uvádí magazín GamingTrend, který recenzi uzavírá hodnocením 85 %.

Pokud jste fanatikem do MechWarrioru, pětka vám pravděpodobně nabídne hodiny zábavy. Pokud ne, počkal bych, až se podaří odstranit některé problémy,” píše ve svém verdiktu magazín Game Revolution, který sáhl po 60 %.

MechWarrior 5: Mercenaries vychází 10. prosince 2019 na PC, a to exkluzivně prostřednictvím Epic Games Store. Po roce by se měl objevit také v jiných prodejních kanálech.

MechWarrior 5: Mercenaries – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na