Oznámena závodní akce Fast & Furious Crossroads. Hra působí velmi zastarale

Pokud bychom hráli na jména, asi největším oznámením v rámci akce The Game Awards 2019 by byla herní adaptace filmové série Fast and Furious Crossroads. Tato filmová značka se za dlouhé roky etablovala v jednu z nejsilnějších franšíz, která jako jedna z mála vedle komiksů a Star Wars dokáže generovat stamilionové příjmy ze vstupného. Dalo by se tak čekat, že hra na její motivy bude velmi ambiciózní.

Prezentované video však mnohé zaskočilo. Jistě, je v něm spousta šílené akce, ale celé to vypadá jako hra přinejlepším pro předchozí generaci konzolí, a to v době, kdy už se na start chystá generace příští. Zkrátka a dobře, tohle není vizuální projev moderní hry. O to překvapivější je, že ke spolupráci svolili filmové hvězdy Vin Diesel a Michelle Rodriguez, kteří hru dokonce představili.

Zatím se můžeme jen dohadovat, zda – eufemisticky řečeno – retro projev Fast and Furious Crossroads je záměrem nebo jen důsledkem nízkého rozpočtu a malých ambicí. Na hře každopádně pracuje zkušené vývojářské studio Slightly Mad, které nedávno koupila společnost Codemasters. Pravdou je, že i tato volba je trochu zvláštní, protože tito závodní experti se dosud věnovali simulátorům (série Project CARS), nikoliv vyloženým arkádám.

Fast and Furious Crossroads vychází v květnu 2020 na PC, Playstation 4 a Xbox One. Ostatně, ve stejný měsíc vstoupí do kin také snímek Rychle a zběsile 9.

Fast & Furious Crossroads – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na