Australian Open Tennis chce být nejlepší tenisovou hrou

Nejlepší tenisoví hráči jsou dnes opravdovými globálními hvězdami a potenciál tenisu na celém světě stále roste. Proto je s podivem, že herní průmysl tuto popularitu tak málo reflektuje. Přitom vytvořit pořádnou tenisovou hru není tak složité jako udělat skvěle fungující fotbal nebo basketbal.

Přeci jen se ale blýská na lepší časy. Vývojářské studio Big Ant, které stojí například za hrami Ashes Cricket, Rugby League a Lacrosse, oznámilo hru Australian Open Tennis, zkráceně AO Tennis. Jak už název napovídá, zůstanou tito australští tvůrci ve své domovině a budou se soustředit výhradně na domácí turnaj, který otevírá tenisovou sezónu – Australian Open.

Nadal a kdo dál?

AO Tennis slibuje především skvělou umělou inteligenci protihráčů, které bylo dosaženo dlouhodobým sběrem dat, jež autorům poskytli organizátoři Australian Open. Hra by tak měla být především uvěřitelná a autentická, rozhodně ne taková, že protihráči nebudou dělat žádné chyby.

Studio Big Ant slibuje hezkou řádku licencovaných tenistů, z čehož ale vyplývá, že asi nepůjde o všechny tváře širší špičky na okruhu. Jistotou jsou Angelique Kerber a Rafael Nadal, kteří tvoří tváře AO Tennisu. Vzhledem k momentálním úspěchům především ženského českého tenisu bychom sázeli spíše na to, že se ve hře objeví některá ze zástupkyň z českých luhů a hájů než prakticky jediný mužský kandidát – Tomáš Berdych. Ale třeba budeme překvapeni a do hry se dostane také on.

Australian Open Tennis vychází 16. ledna 2018, tedy pouhý den po začátku turnaje. Zahrají si ho majitelé Playstation 4 a Xbox One.

AO Tennis – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na