Battlefield 5 skutečně běží lépe na kartách Radeon než Geforce, pro které je optimalizován. Podívejte se na nové benchmarky

Chystaná online akce Battlefield 5 je společností Nvidia promována jako titul, který je optimalizován pro její grafické karty Geforce. Jeden by tak mohl očekávat, že hra na těchto kartách poběží výrazně lépe než na konkurenčních Radeonech od AMD. Ale před několika dny se ukázal přesný opak, což mezi hráči rozpoutalo malou senzaci. Nyní se objevily další testy výkonu grafických karet v Battlefieldu 5, které celou problematiku objasňují trochu více.

Zároveň ukazují, že pouze jediná karta Nvidie dokáže konkurenci od AMD porazit. Jde o Geforce 1080 Ti, přičemž ani její vítězství nejsou přesvědčivá a některé benchmarky zase dokazují, že ji dokáže porazit Radeon RX Vega 64, a to především v rozlišení 4K a na vysoké detaily. Karty od Nvidie mají slušné výsledky především v nižších detailech, což není úplně optimální vizitka.

Zdroje benchmarků: Swecklockers, Hardwareluxx

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na