Chystaná akce Battlefield 5 je rychlejší na grafických kartách Radeon než Geforce, pro které je optimalizovaná

Když už je nějaká hra optimalizovaná pro určité grafické karty, dalo by se očekávat, že nich poběží lépe než na těch konkurenčních. V případě Battlefieldu 5 to ale podle všeho neplatí. Partnerem hry je společnost Nvidia vyrábějící grafické karty Geforce. Ovšem testování alfaverze Battlefieldu 5 ukázalo, že hra lépe běží na kartách Radeon od AMD.

K testování hry byl podle PCGamesN použit tento systém: AMD Ryzen 7 2700X, Asus RoG STRIX X470-I Gaming, Corsair H100i v2, 16GB G.Skill Sniper X DDR4, Corsair HX1200i, Philips BDM3275.

Jednou přitom spolupracoval s grafickou kartou Geforce 1060 a podruhé s kartou Radeon RX 580. Zatímco akcelerátor od Nvidie dosáhl v uvedené sestavě výkonu 45 snímků za vteřinu, Radeon to dotáhl až na 68 fps. To už je opravdu velký rozdíl a v Nvidii by se někdo měl chytit za nos, jak je něco podobného možné.

Radeon od AMD tak podle všeho profituje z toho, že předchůdce hry, tedy Battlefield 1, byl optimalizován právě na tato zařízení. A Battlefield 5 běží na stejném enginu. Nvidia bude mít ještě do října, kdy hra vychází, co dělat, aby tento náskok alespoň smazala.

Zajímavé je také to, že Battlefield 5 běžel lépe pod rozhraním DirectX 11 než DirectX 12.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

6
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Deav
Host
Deav

“Radeon od AMD tak podle všeho profituje z toho, že předchůdce hry, tedy Battlefield 1, byl optimalizován právě na tato zařízení” Zajímavé a stařičká GTX 970 si to dává při vypnuté synchronizaci na 80-120 frame. Nechává mě to v klidu.

Majk
Host
Majk

Alfa verze 🙂 To je tydýt.

James
Host
James

Jsem tady asi poprvé a naposled. Tady někdo porovnává hrušky a jablka. 1060 má konkurenci 570. A 580 tak 1070, který bude výkonem jinde než 1060.

Mikki
Host
Mikki

Čím to asi bude že pod 11 to běží lépe než 12 pane autore? Že by tím že 11 je prostě horší a tím pádem je min náročná a tím větší fps…. Asi stejně jako hodnotit FullHD a 4K jakepak asi budou mít fps?…. A optimalizaci bych teď vážně neřešil. NVidia má ve zvyku vydávat update v den vydání hry

Pepa
Host
Pepa

Kartu FX 580 neznám, znám jen RX 580, a to se 4 GB nebo 8 GB GDDR5, dále GTX 1060 je buď 3 Gb nebo 6 GB. Takže která, pane autore?

Pepa
Host
Pepa

Tak to je blbé, protože jsem koupil GTX 1070 Ti. Optimalizovat, sakra.