Březnové herní menu se nese ve znamení velkých akčních značek

Foto: Doom Eternal

Jaro začíná ťukat na dveře a herní průmysl pomalu, ale jistě opouští období zimního spánku. Ne snad že by v lednu a únoru nebylo herně do čeho píchnout, ale přeci jen to byly především měsíce jako dělané pro dohánění nejrůznějších restů z předešlého roku nebo dokonce let. To se ale s březnem do určité míry změní, protože už tu máme první velké hry.

Black Mesa

Pokud je vám líto, že si nezahrajete Half-Life: Alyx – shodou okolností vychází rovněž v březnu – máme tu pro vás velmi zajímavou náhradu. Nepochází sice přímo od Valve, ale od vývojářského studia Crowbar Collective, a nejmenuje se přímo Half-Life, ale přesto z jeho prvního dílu přímo vychází. Jde totiž o jeho remake rozšířený o výrazně upravené úrovně Xen. Pravdou je, že je ve vývoji už opravdu dlouho a jeho vydání tak představuje událost samu o sobě. V předběžném přístupu si hráči Black Mesu jen a jen chválili, a tak nepředpokládáme, že si to finální verze pokazí.

Ori and the Will of the Wisps

Pokračování Ori and the Blind Forest naváže na specifický styl této skákačky ve stylu Metroidvanie. Tentokrát nebudete zachraňovat pouze les, ale rovnou celou zemi. A možná se hrdina Ori uprostřed svého snažení dozví také svůj pravý osud. Stejně jako v předchůdci budete postupně odemykat schopnosti, jež vám zpřístupní nové části světa. Novinkou jsou potom vedlejší úkoly a také zbraňový systém, díky němuž si přesně přizpůsobíte svůj bojový styl.

Stela

 • Datum vydání: 13. března 2020
 • Vychází na PC, již vyšlo na Xbox One a iOS

V tomto případě jde o atmosférickou plošinovku, ve které hráč ovládá mladou ženu, jež se stává svědkem posledních dní tajuplného světa. Cestuje po něm, zatímco se jí rozpadá pod nohama, musí překonávat překážky, řešit hádanky a čelit obrovským bestiím. Stela je samozřejmě menším titulem, ale i díky svému vizuálnímu stylu umí zaujmout.

Nioh 2

První díl byl velkým příjemným překvapením a Nioh 2 by na něj ve všech ohledech měl navázat. Nečekejte žádné změny, na ně ani vývojářské studio Team Ninja vzhledem ke svižnému vývoji nemělo čas. Těšit se můžete opět především na atraktivní herní svět a velmi intenzivní souboje. Zajímavostí budiž, že dvojka je vlastně prequelem jedničky a odehrává se ke konci alternativního 16. století.

Panzer Corps 2

 • Datum vydání: 19. března 2020
 • Vychází na PC

Libo-li pořádnou hardcore tahovku? Pro všechny milovníky tohoto žánru nastane v polovině března svátek, protože vyjde Panzer Corps 2. Tahová strategie z druhé světové války, která staví na klasické hratelnosti na šestiúhelníky tvořeném bitevním poli. Stejně jako v případě prvního dílu tu jako výrazný inspirátor slouží legendární Panzer General. Kampaň si zahrajete z německé strany, ale k dispozici budou také další herní módy jak pro singleplayer, tak pro multiplayer. Zde už budete moct řídit kroky dalších důležitých válečných mocností. Bojovat se bude v Evropě a hra má čítat více než 1000 rozdílných strojů.

Doom Eternal

Loni nás nepříjemně zaskočil odklad dalšího dílu legendární herní série od id Software. Teď už to ale vypadá, že nám Doom Eternal jen tak nějaká pekelná síla neodláká. Těšit se můžete na premiérový výkon technologie idTech 7 engine, která se postará opět o lepší grafické efekty. Novinkou je například možnost likvidovat démony postupně. Na rozdíl od rebootu série z roku 2016 se Eternal neodehrává na Marsu, ale na Zemi a dalších planetách, mezi něž patří měsíc Marsu Phobos. Těšit se můžete na dvojnásobný počet typů démonů, stejně jako možnost ohánět se mečem. Primárně půjde o singleplayerový titul, ovšem s možností asymetrické hry více hráčů.

Half-Life: Alyx

 • Datum vydání: 23. března 2020
 • Vychází na PC (Valve Index, HTC Vive, Oculus Rift, Oculus Quest a Windows Mixed Reality)
 • Další informace o hře

Pravda, další díl slavné akční série Half-Life jsme si představovali trochu jinak, ale Alyx nakonec nevypadá vůbec špatně. Má však jediný problém: vychází výhradně pro virtuální realitu. Příběh je situován mezi první a druhý díl série, přičemž středobodem příběhu je Alyx Vance, dcera vědce Eliho Vance a pozdější spojenkyně Gordona Freemana. Bojovat budete proti mimozemských dobyvatelům Combine ve městě City 17.

Bleeding Edge

Multiplayerová akce od zkušeného vývojářského studia Ninja Theory, jež stojí například za DmC: Devil May Cry nebo Hellblade: Senua’s Sacrifice. Už to z Bleeding Edge dělá adepta na vyzkoušení. Hratelnost staví na soubojích dvou čtyřčlenných týmů. Vybírat můžete ze 12 postav s různými zbraněmi a schopnostmi.

Iron Danger

 • Datum vydání: 25. března 2020
 • Vychází na PC

Iron Danger je dosud nenápadným, ale o to zajímavějším taktickým RPG, které se odehrává ve fantasy světě inspirovaném finskou mytologií. Sami autoři popisují prostředí hry jako mix Pána Prstenů a Transformers, což zní přinejmenším zajímavě. Herní předností Iron Danger je potom soubojový systém, ve kterém lze přetáčet čas. Dění můžete také jednoduše zapauzovat a rozdat všem členům partičky adekvátní rozkazy. Příběh se točí kolem záchrany světa, pro niž je zapotřebí najít různé artefakty rozmístěné v chrámech všude možně.

Automobilista 2

 • Datum vydání: březen 2020
 • Vychází na PC

Druhý díl závodní simulace od vývojářského studia Reiza. Stejně jako předchůdce, nabídne také Automobilista 2 široký vozový park, jenž pokrývá zejména brazilský motorsport. Patří sem formulová vozidla, cestovní vozy i prototypy. Hra chce být maximálně realistická a soustředí se na milovníky simulací. Autoři slibují všechny velké brazilské závodní série, tratě a výrobce. Automobilista 2 bude podporovat také virtuální realitu.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na