Česká strategie Factorio se prodává jako po másle a hráči ji milují. Zvedla cenu a brzy vyjde v hotové verzi

Je to velmi překvapivé, ale jednu z nejúspěšnějších počítačových her vytvořených v České republice u nás mnoho lidí nezná. Jde o realtime strategii Factorio, ve které je vaším cílem coby trosečníka na neznámé planetě pomocí továren vybudovat raketu pro odlet domů.

Factorio má na svědomí původně dvoučlenný vývojářský tým Wube Software, který jí před dvěma lety uvedl do fáze předběžného přístupu za cenu 20 euro. Od té doby se hry prodalo hodně přes milion kusů, a tak lze jednoduchou matematikou spočítat, že tvůrcům vydělala stovky milionů korun.

Autoři v příštích měsících plánují vystoupit z předběžného přístupu a začít prodávat hotovou verzi, ve které budou obsaženy všechny prvky, které má Factorio mít. Zřejmě také proto dojde od 16. dubna ke zvýšení prodejní ceny na 30 euro.

Factorio se kromě skvělých prodejů pyšní také jedním z nejvyšších uživatelských hodnocení na Steamu, což je na hru v předběžném přístupu skvělý výkon. Celých 98 % z 26 000 uživatelských recenzí hodnotí hru kladně.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
njn
Host
njn

Přesně, jedna z nejlepších her, které jsem měl tu čest za posledních 15 let hrát. Jako milovník budovatelských strategií a simulátorů je tohle opravdu špica. A když mne po pár desítkách hodin začne nudit, protože jsem již dosáhl téměř maximální automatizace kde čeho na obrovské mapě, po pár týdnech ji stejně začnu znovu s větší obtížností.
Jako plus beru i možnost hrát na pomalejších NB s integr.VGA. Takže u mne zábava na stovky hodin za posledních cca 18 měsíců, kterými to rozhodně nekončí. To vše pouze v singlu, mulťáky již nehraju.