Nejlepší hra, co nikdy nevyšla? Zrušené Prey 2 se prezentuje minutou záběrů z hraní

Vzpomínáte si ještě na původní Prey 2? Šlo o pokračování akce Prey, které se poprvé představilo na veletrhu E3 v roce 2011 a vzbudilo obrovskou vlnu zájmu, protože na prvních videích vypadalo skvěle. Pak se ale něco zvrtlo, kolem hry začalo být povážlivé ticho, až nakonec přišlo její zrušení. Vydavatelská společnost Bethesda projekt vzala vývojářskému studiu Human Head a přidělila ho studiu Arkane, které pak v roce 2017 přišlo s vlastní verzí pokračování Prey.

To jistě nebylo špatnou hrou, ba právě naopak – sklidilo slušné recenze. Jenže původnímu Prey 2 se co do ambicí rovnat nemohlo. Human Head Studios totiž představili velký otevřený sci-fi svět, který na první pohled lákal k prozkoumávání. Podle společnosti Bethesda, která projekt v roce 2014 oficiálně zařízla, však hra nesplňovala kvalitativní standardy hodné značky vydavatele. Dost možná si tvůrci ukousli příliš velké sousto.

Přesto se nemůžeme ubránit pocitu, že původní Prey 2 byl jednou z nejlepších her, které nikdy nevyšly. Přesvědčit se o tom můžete také na základě nyní zveřejněných záběrů z hraní, jež na Twitteru publikoval Andrew Borman.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
OriginalSebie
Host
OriginalSebie

Vypadá to jako běžná střílečka, co na tom vidíte?