Herečka Lindsay Lohan po pěti letech prohrála spor s tvůrci GTA 5. Soud rozhodl, že ženská postava není ona

Už je tomu pět let, co známá herečka Lindsay Lohan zažalovala vývojářské studio Rockstar Games kvůli hře Grand Theft Auto 5. Soudila se proto, že jedna z postav ve hře (na obrázku) jí byla údajně nápadně podobná, k čemuž nedala souhlas. Federální soud v New Yorku v případu konečně vynesl rozsudek a dal za pravdu Rockstaru, který se pochopitelně bránil tím, že podobnost je čistě náhodná.

Podle agentury Reuters rozhodl soudní senát dokonce v poměru šest ku nule ve smyslu, že nedošlo k protiprávnímu jednání. Zobrazení postavy ve hře nebylo ničím více než “kulturním komentářem” a Lindsay Lohan neutrpěla žádnou škodu.

Podle jednoho ze soudců Eugena Fayheyho, který k případu vydal komentář, sice může herní avatar narušit osobnostní práva, ale v tomto případě šlo jen o generickou ženu, která neměla s Lohan žádnou spojitost.

Herečka si zjevně dělala zálusk na část prostředků, které se GTA 5 podařilo vydělat. Jde totiž dost možná o komerčně nejúspěšnější hru všech dob. Ve výsledku však nezíská nic a naopak musí zaplatit náklady na soudní líčení.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Redaktor zpravodajství serveru Gamebro.cz. Milovník příběhových her, ať už těch akčních nebo RPG.

5
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Rad
Host
Rad

Stejně je to hlupa feťačka, asi už neměla na drogy, tak to zkusila. Hlavně Rockstar by si moc nepomohli dát tam tu její škaredou hlavu 😀

Lojzík
Host
Lojzík

Její filmografie mluví za vše, víc není třeba dodávat a Zidran se může vztekat jak chce.

Zidran
Host
Zidran

Deav Ty vole každej se snaží vydělat prachy a to že oni udělali postavu podle ní je pravda ,jenže právníci z toho firmu vysekaj vždycky jelikož se jedná o miliony dolarů. Ty by si udělal to samé pokud by šlo o tvojí podobiznu a byl by si slavnej po celém světě a ona slavná je at se ti to líbí nebo ne ty troubo.

Deav
Host
Deav

Snaží, ale evidentně jí to moc nejde. Žádnou filmovou hitparádu nepředvedla, modelink taky nepokračuje a o zpěvu se taky moc mluvit nedá. Hodně nepovedený pop alá 90′ a co týče slávy jí známe většinou z jejích nejen opileckých výstřelků.
O ní mi vůbec nejde-fandím R*

Deav
Host
Deav

Nikdo jí neobsazuje do scénáře, tak chce vydělat jinak? Místo toho by měla děkovat, že ta podoba stála studiu R* za zmínku v tom nejlepším, co tu blbku mohlo potkat.