Elex ještě nevyšel, ale Piranha Bytes už dělá na dvojce

Piranha Bytes se může těšit na dotaci z fondů Evropské unie. Nikoliv však pro chystané sci-fi fantasy RPG Elex, ale rovnou pro jeho druhý díl. Podle všeho je tedy pokračování už ve vývoji.

Piranha Bytes získá od EU na vývoj 150 000 EUR, tedy přibližně čtyři miliony korun. Není to mnoho, ale toto studio nepatří zrovna k nejzámožnějším a obvykle spolupracuje i s méně majetnými vydavateli, jako momentálně THQ Nordic. Proto se hodí doslova každé euro.

Aby dotaci získali, museli mít Piranha Bytes zřejmě už něco z projektu hotovo. Zřejmě vytvořili takzvaný prototyp, který mohou prezentovat jak vydavatelům, tak právě při žádostech o různé dotace.

V herním průmyslu není výjimkou, že se pracuje na pokračování ještě nedokončené hry. Většinou však jde o zavedené série, u kterých je úspěch zaručen. To o Elex zrovna říct nejde. Jedná se o odvážný mix, který však nevzniká za úplně ideálních podmínek, takže je otázkou, jaká bude výsledná kvalita hry.

Elex vychází 17. října 2017 a na blížícím se veletrhu Gamescom si ho budou zájemci mít možnost poprvé zahrát.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na