Hlavní tvůrce Dragon Age oznámil nový projekt. The Waylanders bude RPG o cestování v čase a keltské mytologii

Nepříliš známé vývojářské studio Gato Salvaje ze Španělska oznámilo nové fantasy RPG jménem The Waylanders. Na tom by nebylo nic moc zvláštního, kdyby se na hře nepodílel duchovní otec Dragon Age, kterým je Mike Laidlaw. Ten před časem opustil Bioware a teď už je jasné, na čem pracuje.

The Waylanders je hrou inspirovanou slavnými vzory, mezi kterými nechybí právě Dragon Age: Origins nebo třeba Neverwinter Nights 2. Hra nabídne boje v reálném čase s možností taktické pauzy. Můžete hrát z izometrického pohledu, nebo kamerou dojet až do pohledu z třetí osoby. Celkem 12 různých formací skupiny vás v boji nechá náležitě experimentovat. Autoři slibují také romance mezi jednotlivými charaktery a hodně sází na cestování v čase mezi dvěma odlišnými obdobími.

Budete cestovat mezi keltskou Brigantií a středověkem, kde křesťanství nahradilo hodně z keltské historie. The Waylanders se inspirují keltským mytologickým cyklem, který sahá od Irska až po Brigantii, která se nachází na území dnešního severního Španělska.

Hráči se mohou těšit na plnění úkolů, které propojují obě periody. Vaši parťáci budou časem cestovat s vámi, ovšem v každém historickém období budou mít trochu jiné charakteristiky.

Na The Waylanders se pracuje od roku 2017 a autoři počítají s tím, že hru vydají v roce 2020.

The Waylanders – video

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na