Minecraft už není nejsledovanější hrou na Youtube. Žezlo převzal Fortnite

Online akce Fortnite se začátkem roku rozjela k neuvěřitelným výkonům. Trhá jeden rekord za druhým a stoupá neustále výše. Gigantický úspěch zaznamenala také na video platformě Youtube, které z herního hlediska dlouhé roky panoval Minecraft. To se však v únoru tohoto roku změnilo a podle dat společnosti Matchmade se nejsledovanější hrou na Youtube stal právě Fortnite se 2,4 miliardami zhlédnutí.

Nutno dodat, že Minecraft ke ztrátě svého prvenství dlouhodobě směřoval. Zatímco ještě v létě loňského roku útočil na 6 miliard měsíčních zhlédnutí, v únoru se propadl na hranici 1,5 milionu. Fortnite naopak oproti lednu přidal 97 % a vypadá to, že podobně razantně bude stoupat dále.

Zajímavé je srovnání Fortnite s Playerunknown’s Battlegrounds také v tomto směru. PUBG totiž ke streamům a videím na Youtube zdaleka neláká tolik lidí. Jde o stovky tisíc a jeho čísla navíc začala klesat.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na