Očekávaná onlinovka Atlas vyšla v katastrofálním stavu. Tvůrci zapomněli na vydání

Několik posunů vydání očekávané onlinovky Atlas v posledních týdnech dávalo tušit, že něco není úplně v pořádku. Když titul konečně vyšel, obavy se potvrdily, a to bohužel hned několikanásobně. Autoři podle všeho start hry prospali, protože jim zde zůstalo menu z jejich předchozího a oceňovaného titulu – Ark: Survival Evolved.

Aktuálně je na Steamu k nalezení přibližně 12 tisíc hráčských hodnocení Atlasu, přičemž pouhých 26 % z nich je kladných. To je pro podobně velký a očekávaný titul naprosto katastrofální výsledek. Kromě toho, že autoři ve hře zapomněli nepatřičné menu, vydali hru dokonce v takzvaném “streamer-only” módu, což znamenalo, že první hráči, kteří si ji pořídili, si nemohli ani zahrát! K serverům, které mimochodem pojmou pouhých 150 namísto slibovaných 40 000 hráčů, se nešlo vůbec připojit.

Momentálně už si sice Atlas zahrajete, ale v podstatě jen narazíte na kupu dalších problémů, mezi kterými nechybí špatný výkon, lagy a pády hry. Dokonce i řada z těch několika pozitivních hodnocení je míněna sarkasticky. “Nejrealističtější pirátská hra, jakou jsem kdy hrál. Ukradli všechny naše peníze. 10/10“.

Všechny uvedené problémy by postupem času bylo možné odstranit, jakkoliv jsou nepříjemné a ve hře by se neměly objevovat. Jenže pak je tu další věc, která se jeví jako mnohem závažnější. Spousta hráčů už vyslovila podezření, že Atlas je pouhým reskinem Ark: Survival Evolved. Nejde jen o stejné menu, které autoři ve hře tak nepochopitelně zapomněli. Datové soubory titulu obsahují celou řadu společných prvků s Arkem. Někteří hráči vycházejí z toho, že Atlas měl být původně pouhým rozšířením pro Ark: Survival Evolved.

Hráči chtějí vrátit peníze

Jak se zdá, autoři to s Atlasem skutečně přehnali. Na internetových fórech se objevuje bezpočet komentářů hráčů, kteří si nechali vrátit peníze. To Steam umožňuje v případě, že ve hře nestrávíte více než dvě hodiny. Někteří hráči však uvádějí, že se jim Atlas povedlo vrátit i po delší době, například po osmi hodinách hraní. Steam zde evidentně udělal výjimku, ke kterým občas přistupuje v případě velmi nepovedených uvedení na trh, jako bylo v minulosti například No Man’s Sky. Výjimka není nikde jasně specifikována ani garantována – vrácení je tedy třeba zkusit.

Atlas - screenshoty
« 1 z 13 »
Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

5
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Vietrak
Host
Vietrak

ARK jako hra takova se mi libil… ovsem sklamal me svou otresnou optimalizaci a UI jako z dob pred deseti lety. Dale co me hrozne stvalo bylo, ze kazdej svet do ktereho jsem se pripojil byl zaplaven nesmyslnymi stavbami a odpadem vseho druhu co tam hraci za celou dobu chodu hry po sobe nechali. 2x jsem dal hre sanci a 2x jsem refundova. Treti sanci uz ji nedam. Stejne tak nedam ani jednu sanci Atlasu, protoze z videii, streamu a vseho co jsem si precetl je jasne, ze jde vlastne jen o reskinovanej ARK, pripadne DLC pro ARK. Takze opet… Číst vice »

Baldhead
Host
Baldhead

ARK je taky pěkná prasárna a tak se není čemu divit.

Lucas
Host
Lucas

Poslední dobou vychází jen odpad – Fallout76, což bylo také fiasko a následné hromadné žádosti o navrácení peněz. Battlefield V. naprosto nevyvážená a absurdní neomarxisticky genderová slátanina, viz bojující asiatka v řadách vojáků us army během 2sv. Teď tahle výše zmíněná hra a krásná pračka na prachy. Nic nedá jen vezme. Vaše peníze. Jestli takhle chtějí pokračovat dál, tak si akorát vykopou svůj vlastní hrob. Hráči pak začnou sázet na menší ne moc známé herní firmy a jejich hry. Zbohem EA Dice. Zbohem Bethesdo.

jenda
Host
jenda

Prostě to mělo být DLC pro ARK, ale protože většina hráčů mají už season pasy, tak to vydali jako samostatnou hru, aby víc vydělali, ale moc se to nepovedlo.

gorkh
Host
gorkh

stejný podvod jako ARK! Vše nejlepší hráčům.