Playerunknown’s Battlegrounds není na Xboxu exkluzivně, bylo to jen nejsnazší řešení

Microsoft se snažil seč mohl, aby to vypadalo, že konečně má také něco exkluzivního. A zdálo se, že se mu to opravdu podařilo – přes veškeré problémy se Playerunknown’s Battlegrounds na Xboxu One těší velké popularitě. Co na tom, že si vypomohl kradenou reklamou.

Jenže více než zásluhou kvalit konzole Xbox One nebo přesvědčovacích schopností zástupců Microsoftu je exkluzivita výsledkem toho, že proces uvádění her třeba na Playstation 4 je mnohem složitější. Potvrdil to šéf společnosti PUBG Corp., Chang Han Kim.

Pokud budeme mít příležitost, uvedeme PUBG na každé platformě,” uvedl Chang Han Kim. Aktuálně je problém především v tom, že Sony umožňuje na Playstation 4 uvádět pouze zcela hotové tituly. Zatímco Microsoft má program Game Preview, který je obdobou Early Accessu na Steamu a je na něm tedy možné prodávat i nehotové hry. A právě to je důvodem, proč je PUBG na konzolích zatím výhradně k mání na Xboxu One. Je však otázkou, jak dlouho bude tento stav trvat a jak dlouho se Microsoft z výhody, ke které přišel jako slepý k houslím, bude těšit.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na