GTA 6 vyjde až po roce 2021, předpokládá analytik

Grand Theft Auto 5 oslaví tento rok páté narozeniny a řada hráčů už se začíná ptát, zda nepřišel čas vydat pokračování. Touto otázkou se zabýval také renomovaný herní analytik Michael Pachter, který předpokládá, že v dohledné budoucnosti se GTA 6 nedočkáme. Jeho vydání předpovídá až na rok 2021 a později.

Pachter vychází z toho, že Grand Theft Auto 6 bude pravděpodobně oznámeno v roce 2020, což by znamenalo vydání nejdříve v roce 2021, ale spíše až 2022. “Pravděpodobně proto, že v blízké budoucnosti nevyjde. Myslím si, že vyjde až po roce 2022. Vezměte si, že Red Dead Redemption 2 (velké preview) vyjde nejdříve osm let po prvním dílu. Představa, že bychom se GTA 6 dočkali před rokem 2021, je podle mě směšná,” odpověděl analytik na otázku, proč ještě Grand Theft Auto VI nebylo oznámeno.

GTA 6 zkrátka není potřeba

Předchozí díly série Grand Theft Auto mezi sebou měly také delší mezery. Například po GTA 4 trvalo čtyři roky než vyšla pětka. Tentokrát je ale situace jiná. Grand Theft Auto 5 patří stále mezi nejprodávanější hry, a to zejména díky atraktivní online komponentě, a Rockstar Games na něm stále výborně vydělává. Autoři tak nemají důvod investovat do náročného vývoje pokračování, když stávající díl funguje tak dobře.

Zdá se, že si Rockstar Games skutečně počkají, až se potenciál GTA V vyčerpá. To je pochopitelně nutné plánovat jistou dobu dopředu a začátek dvacátých let se tak pro vydání dalšího dílu jeví jako realistický odhad.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na