Red Dead Redemption 2 – všechny informace pohromadě

V roce 2010 vyšel Red Dead Redemption a pro mnoho hráčů je tento titul od Rockstar Games dodnes jednou z nejlepších her všech dob. Hra se vzdala chaosu a šílenství série GTA ze stejného vývojářského domu a vsadila na klidnou, zemitou, emocionální a sociálně kritickou notu, kterou nesla skvěle napsaná postava hlavního protagonisty Jona Marstona. Nikdy předtím se hře s otevřeným světem nepodařilo vyprávět tak hluboký příběh a přitom nikdy neztratit nit. To vše bylo zabaleno ve fantasticky stylizovaném westernovém prostředí, které vám umožnilo absolvovat klasické scény jako jsou duely, přepady vozů nebo naskakování do jedoucího vlaku.

Read Dead Redemption 2 bude prequelem

Když byl v říjnu loňského roku konečně oznámen druhý díl, dalo by se říct, že internet málem explodoval. Z očekávaného vydání v tomto roce bohužel nic nebylo – titul byl přesunut na jaro 2018 a kromě druhého traileru jsme se nedozvěděli žádné další informace. Obě dosud prezentovaná videa však poskytují spoustu malých nápověď použitelných k rozklíčování toho, co nás v podobě Red Dead Redemption 2 vlastně čeká. Na všechny detaily jsme se podrobně podívali a na následujících řádcích vám povíme, na co se můžete těšit.

Red Dead Redemption 2 není v pravém slova smyslu pokračováním, nýbrž prequelem k původní hře. Kromě toho nebudete stát na straně zákona, ale zhostíte se role člena nechvalně proslulé bandy kolem Billa Williamsona a Dutche van der Lindeho. Přestože John Marston byl svého času rovněž členem tohoto gangu, tentokrát si za něj nezahrajete.

Hlavní hrdina se jmenuje Arthur Morgan a vedle běžných činností průměrného psance jako je přepadání bank nebo vlaků pro Dutche pracuje také jako vymahač peněz. V trailerech je možné vidět, jak zastrašuje lidi a hrozí jim smrtí, pokud nezaplatí. Ostatně gang prachy nutně potřebuje, protože se zdá, že jeho nejlepší dny jsou sečteny a zákon mu dýchá na krk. V druhém traileru totiž Arthur mluví o tom, jak byl se svými parťáky hnán přes hory a přitom je možné vidět pohoří, které nápadně připomíná Rocky Mountains, jež mohlo být pro účely hry poněkud geograficky přesunuto, protože část Red Dead Redemption 2 se podle všeho odehrává ve fiktivní verzi americké Louisiany. Hrdina jedničky John Marston ale není nikde k vidění, z čehož usuzujeme, že je hra situována někam za rok 1906, tedy po jeho odchodu z gangu.

Pořádná jízda mimo zákon

Vzhledem k tomu, že v prvním díle Red Dead Redemption jsme hájili zákon, mohli jsme vypustit pár jen v několika misích lemujících hlavní příběh po vedlejších liniích. Coby Arthur Morgan budete ale klasickým “outlaw”, tedy mužem nectícím zákon, který se chová bez jakýchkoliv servítek. V tomto ohledu mohou autoři navázat na svou práci v Grand Theft Autu 5, konkrétně na takzvané “Heisty”. Trailer také ukazuje přepadení banky a vlaku, stejně jako scénu, ve které Arthur utíká po jedoucím vlaku. Pokud budou tyto mise inscenovány tak dobře jako v posledním GTA (nebo ještě lépe), můžete se těšit na spoustu kriminální zábavy.

Kromě toho už nejste odkázáni pouze na svůj kolt a ke slovu přijde i plížení. Některé scény zachycují hlavního hrdinu s jeho gangem, jak se plíží prostředím a jak Arthur dokonce likviduje hlídku potichu nožem. K tomu se hodí také skutečnost, že můžete vytáhnout luk a šípy. V traileru je na jednom místě vidět Morgana v lese, jak míří na divokou zvěř. I z toho usuzujeme, že budou silně rozvinuty aspekty lovu, obchodu a craftingu.

Red Dead Redemption 2 má podle prezentovaného materiálu potenciál stát se jednou z nejlépe vypadajících her současnosti. Animace nepřátel, ale také zvířat, zejména pak koní, jsou fantastické. Samotné prostředí je se svými zasněženými horami, sytě zelenými loukami a neprůhlednými lesy nesmírně lákavé. Města potom dobře zachycují rustikální atmosféru divokého západu. Ať už v přírodě nebo ve městě, světelné efekty jsou vypadají úžasně. Nezbývá než doufat, že si grafika najde do hry cestu právě v této podobě. Podle zákulisních informací pocházejí scény z trailerů z Playstation 4.

Shrnutí

Co dodat? Myslím, že Red Dead Redemption 2 patří přinejmenším do trojice nejočekávanějších her příštího roku, a to zcela oprávněně. Nezbývá než doufat, že Rockstar Games naváže na fantastické westernové dobrodružství z prvního dílu a po všech stránkách ho rozšíří a vylepší. V případě těchto mistrů otevřených světů jsem si poměrně jist, že to zvládnou. Snad jim do toho ale nezačnou mluvit manažeři s nápady na lootboxy a podobné nešvary moderních her. Stejně jako byl Red Dead Redemption pro mnohé vrcholem minulé generace herních konzolí, může se Red Dead Redemption 2 stát tím samým pro generaci stávající.

Read Dead Redemption 2 – 1. trailer

Read Dead Redemption 2 – 2. trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Redaktor a hlavní recenzent serveru Gamebro.cz. Jinak vášnivý sběratel starých herních konzolí a her.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jakub
Host
Jakub

Myslíte že bude mít i českou lokalizaci na psku?