Preview Soulmask – menší evoluce v žánru survival her

Foto: Qooland Games

Časy, kdy herní žánr survival her byl na výsluní, už odvál vánek času, ale i přes to si vybudovali obrovskou komunitu hráčů, kteří na tento žánr nedají dopustit. Jedním z dobře vypadajících titulů, který by mohl potěšit fanoušky těchto her a přilákat i nějaké nové je Soulmask.

Hru jsme měli ve velikém předstihu, a tak jsme jí mohli řádně otestovat, i když jen v demo verzi, takže se výrazně liší od finální podoby, proto se zatím nejedná o klasickou recenzi, jelikož se chceme na hru podívat ještě jednou v kompletní verzi.

Slušná porce obsahu a pestrý svět

Soulmask na první pohled rozhodně zaujme svým grafickým zpracováním, které působí moderním a velmi pěkným dojmem. Sice některé animace NPC postav mohou někdy působit trošku krkolomně, ale oproti jiným hrám v tomto žánru vypadá hra opravdu k světu.

Foto: Qooland Games

Originální je i zasazení hry do takového fantasy mixu s jihoamerickou kulturou. A to nejen výraznými a obřími maskami, ale i prostředím plným Azteckých staveb, různých chrámů, ruin, ale i pralesů, řek a pouští.

Samotné prostředí nabízí opravdu rozlehlou mapu a vývojáři slibují, že ve hře můžeme strávit klidně více jak 500 hodin. Ono prozkoumat jen samotnou mapu vydá na slušnou porci hodin. I když je hra zaměřená z veliké části na online hraní, tak lze bez problému hrát i v jednom hráči.

Zábavná hratelnost a plno možností

Soulmask je sandboxová hra, která upřednostňuje autentický zážitek z přežití. Jako obdařený tajemnou maskou budou hráči bojovat o přežití v primitivní zemi opředené tajemnou vírou a razit si cestu k vzestupu. Začněte od nuly, prozkoumávejte, budujte, verbujte členy, abyste posílili svůj klan, a nakonec odhalte tajemné pravdy skryté za civilizací tohoto světa.

Foto: Qooland Games

Verbovat lze jak NPC, které lze pak řídit příkazy a dokáži provádět téměř všechny nebytné úkoly, jako je sběr surovin, boj, nebo výrobu předmětů. Do svého kmene lze verbovat i další hráče, což je samozřejmě ještě lepší varianta, ale hra neztrácí nic ze sebe i při hře sólo.

Lze se přihlásit na server, který je jen PvE, nebo PvP, tak aby herní způsob vyhovoval každému. Ale bez soupeření mezi hráči je zde i dostatek nepřátel podobně jako v Conan Exile. Hra v současné době nabízí 8 různých stylů zbraní a 75 různých podpůrných bojových dovedností a speciálních akčních modulů.

Zbraně a budování

Zbraní je dostatek, stejně tak i ostatních produktů pro crafting a získávání z průzkumu světa. Budovat lze také obří a zajímavé stavby, kdy je jediná hranice hráčská představivost a dostatek času pro sběr surovin.

Foto: Qooland Games

Omezení bylo alespoň v preview verzi při tvorbě postavy, kdy možností, jak si vytvořit svého hrdinu nebylo tolik. Výraznou odlišností jsou jedinečné masky, které svému držiteli propůjčují zvláštní moc. Hráč si masku volí vždy na začátku a nelze jí v průběhu hraní měnit. Zatím jich je ve hře 10.

Soulmask rozhodně není jen další tuctová survival hra. Má rozhodně co nabídnout, jak pro ostřílené hráče tohoto žánru, tak i pro úplné nováčky. I když začátek hry je trošku obtížnější, jelikož interface v preview verzi nebyl úplně přehledný a tutoriál zas tolik věcí nevysvětlil. Uvidíme, jak nakonec dopadne plná verze.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 5]

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na