Resident Evil 3 Remake – preview

Foto: Resident Evil 3 Remake

28. září 1998. Svítání.

Sbohem můj domove, sbohem můj starý živote. Tohle je moje poslední šance.

Hlas Catherine Disher alias Jill V. nás před jednadvaceti lety uvedl do prozatím nejakčnějšího dílu série. Tento díl nám představil pro většinu fandů série a vesměs všem co fandí survival hororům, jednoho z nejlepších antagonistů. Tyran 103, jenž získal přezdívku po řecké bohyni odplaty Nemesis. Byl vytvořen francouzským ústředím Umbrelly a poslán po událostech ve Spencerově sídle z RE1 do Raccoon city. Jeho úkol je najít přeživší členy S.T.A.R.S a vyhladit je. Důvodem je, že zjistili, co nikdo zjistit neměl…

Utíkám ze svého bytu, všude hoří. Není kam se schovat, všude slyším sténání a šouravé kroky. Utíkám dál a najednou se strop nade mnou propadne, tak tak uskakuji. Obrovská postava v kabátu s…. s plamenometem! Je zády ke mně, avšak rychle se otáčí a já slyším tiché ssssTAAAArrrssss.  Vážně řekl STARS? Bleskne mi hlavou. Nemám moc času k přemýšlení a vrhám se po schodech k východu. Ještě pocítím teplý závan ohně, který mi olízne záda.

Trailer Resident Evil 3 Remake viděný z první osoby odkazuje na začátek trojky z roku 99, kde se Jill ocitá na ulici po blíže nespecifikovaném výbuchu v činžovním domě. Podle románů S. Perry v domě unikal plyn a Jill se dostala do úzkých, takže raději volila případnou smrt výbuchem způsobený jejím výstřelem, než se nechat sníst od kousačů.

Tyto chvíle bychom měl v kůži Jill prožít. Neuvidíme je však z první osoby, ale z pohledu třetí jako ve dvojce. Zajímavé je, že tímto okamžikem nebudeme hru začínat. Měli bychom totiž vidět, jak se Jill pokoušela pomáhat na předměstí Raccoonu a jak se starala a chránila přeživší, když se situace začala vymykat kontrole. Potkáme také staré známé. Brad Vickers, známý jako chickenheart, který v jedničce zbaběle našim hrdinům uletěl, by měl Jill alespoň trochu ulehčit s jejím těžkým údělem chránit půlmilionové město před nákazou. Dario Rosso (ten, co se ve skladišti ukryl do návěsu od kamionu) zde bude prezentovat svou rodinu. Dozvíme se také o tom, jak byla pokousána dcera majitele obchodu se zbraněmi a dočkat bychom se měli také výsadku hlavního záporáka.

Tímto záporákem není nikdo jiný než… Nemesis. Tady je třeba zmínit největší rozdíly Resident Evil 3 Remake oproti originálu. Tyran by měl zpočátku mít na hlavě kápi. V ní ve mně evokuje středověkého popravčího. Kápi naštěstí nebude mít po celou hru. V nějakém souboji s Jill by o ni měl přijít a ukázat nám svůj tlející chrup. Další rozdíl už není jen o vzhledu. T-103 totiž přilnul k ohni a vybavil se plamenometem. Jinak je stejně mohutný a opět oháknutý ve svém dlouhém černém kabátu. Kabát je napuštěný jistou látkou, aby se Nemesis nemohl vymknout kontrole a krom nestálé mutace nadále poslouchal své páníčky ze společenství deštníků.

Po prvním střetnutí s tímto protivníkem (není dosud řečeno, zda-li proběhne jako v originále) bychom se ho po zbytek hry neměli zbavit a měl by nás potom v různých náhodně generovaných intervalech pronásledovat dějem. Vývojáři Resident Evil 3 Remake se též dušují, že bude výrazně menší počet lokací kam se za vámi Nemesis nedostane. Pan X ze dvojky se kvůli jeho nemohoucnosti dostat se do některých místností stal terčem vtipů a memů. Tak Capcom slíbil, že se to opakovat již nebude. Vzhledem k tomu že je Nemesis dost OP, tak jsem zvědavý, jak se tvůrcům povede neudělat hru vyloženě těžkou i na nejlehčí úroveň obtížnosti. Zde je nutno podotknout, že Capcom má zkušenosti s proměnlivou obtížností. Na základě toho jak jste ve hře dobří, se vám tak přizpůsobuje a neměla by být ani vyloženě těžká a frustrující, ale ani žádná procházka sadem.

Po nepříteli přichází “klaďas” Carlos. Honduraský žoldák Umbrelly prodělal největší změnu. Vzhledově bych ho vůbec nepoznal. Jeho dlouhé neučesané vlasy a větší muskulatura mi dává vzpomenout na Chrise Redfielda. Carlos bude i povahově jiný . Měl by být daleko temnější a ubude též jeho vtípků. Zpočátku zaznívaly hlasy, že Carlos dostane nejspíše jiný konec anebo že dokonce zemře. Capcom však tyto debaty smetl se svého prohnilého stolu s tím, že ve hře nebude možnost volby a alternativních konců se též nedočkáme. Konec tak může být odlišný oproti kánonu. Kánon (tedy to co se”doopravdy” stalo) končí tak, že Jill a Carlose vyzvedne Barry Burton vrtulníkem. Je zajímavé, že ani kniha od S. Perry nekončí stejně, ale vrtulník v ní pilotuje sám Carlitos. Ještě doplním, že část, kde Carlos objevuje nemocnici je potvrzena, takže nás určitě nemine pasáž za tohoto latinského sympaťáka.

Jak jsem naznačil výše, tak příběh R3makeu bude daleko víc provázaný s dvojkou než původně a dočkáme se celkově jiného příběhu. Co zatím víme je úplné vypuštění částí s okružní tramvají a nahrazení daleko uvěřitelnějším metrem. V metru nás čekají krom obou velitelů U.B.C.S také civilisté. To může být velmi zajímavé, zvláště když na soupravu má zaútočit Nemesis. V tomto díle nás také čeká větší příklon k akci. To jsme zažili i před dvěma dekádami, ale zde to bude ještě výraznější. V očekávání je i část se řízením vozu podobné té z Resident Evil 7. V roli Jill bychom si měli užít menší Carmageddon. Další zajímavostí je využitelnost prostředí. Jasně! Červené výbušné sudy jsou v různých variacích v každé akčnější hře. My bychom se měli také dočkat elektrických “stun-boxů”, které protivníka včetně Nemesis na chvíli paralyzují.

Prostředí by mělo být zničitelné a budeme ho moci využívat ve svůj prospěch. Jeden příklad za všechny je souboj s Tyranem na staveništi. Zde bude Jill moci Nemesisovi zatopit tím, že mu prostřelí dřevěnou výztuž pod nohama, či využije kladkového výtahu, aby ho z konstrukce shodila atp. Vývojáři se také chlubí daleko větší možností prozkoumávání okolí. Nečekejte žádné GTA, ale toulat se po Raccoonu a hledat náboje či jinou výzbroj bude fajn. Zde půjde hodně o atmosféru a tu Capcom umí na jedničku s hvězdičkou. Takže si při “roamování” virtuálním Raccoonem budeme připadat, jako když ty spálené mrtvoly vážně cítíme. Myslím že dva dny po aprílu se máme vážně na co těšit a Resident Evil 3 Remake nebude jen špatný vtip, jenž se veze na popularitě rok a kousek starého druhého dílu.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 11 Prumer: 4.7]

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na