Očekávané japonské dobrodružství Shenmue 3 opravdu vyjde letos

Nový rok začíná pro fanoušky japonské herní série Shenmue příznivou zprávou. Cedric Biscay z vývojářského studia Shibuya Productions totiž potvrdil, že se s vydáním Shenmue 3 počítá nadále v roce 2018, a to tehdy, kdy mezi fanoušky začalo sílit podezření, že ani tento termín se nestihne.

Shenmue 3 totiž měl původně vyjít koncem roku 2017 a krátce předtím byl přesunut na druhou polovinu roku 2018. S tímto časovým oknem se tedy stále počítá.

Shibuya Productions na hře pracuje spolu se studiem Ys Nes, které patří duchovnímu otci série, Yu Suzukimu. Shenmue 3 je jeho vysněným titulem, který má konečně navázat na první dva díly, ač se to zdálo být velmi nepravděpodobné. Shenmue 1 a 2 vyšly na herní konzoli Dreamcast a dvojka se přitom dostala i na Xbox, než značka na dlouhou dobu upadla v zapomnění.

První dva díly Shenmue v HD?

Na tehdejší dobu vysoce ambiciózní Shenmue projekt byl po určitou dobu nejdražší hrou historie. První dva díly přišly přibližně na 70 milionů dolarů. Trojka si musí vystačit s o poznání skromnějším rozpočtem, který navíc autorům z větší části svěřili fanoušci prostřednictvím Kickstarteru.

V nedávné minulosti se začalo spekulovat o tom, že by se první dva díly mohly dočkat svých HD verzí pro moderní konzole. To je však v rukou společnosti Sega, která na ně drží práva. Ta už ale naznačila, že by se něčemu takovému nebránila. Ostatně, Cedric Biscay na Twitteru uvedl také poznámku, že nás letos čekají ještě mnohá překvapení.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na