Rockstar kvůli problémům stáhl remasterované GTA: The Trilogy z prodeje

Neuběhl ani týden od vydání Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition a remaster oblíbené série už se topí v problémech. Edici obsahující GTA III, GTA: Vice City a GTA: San Andreas aktuálně nelze hrát a ani prostřednictvím Rockstar Games Store zakoupit. Nicméně problém s dostupností se týká pouze verze pro počítače. Na platformách PlayStation 4 a 5, Xbox One a Series X/S i Nintendu Switch je hra stále dostupná.

Rockstar ke stažení přistoupil poté, když vyšlo najevo, že obsahem hry jsou i původní skladby, ke kterým už nemá práva. Takže sice znemožnil jejich přehrávání, ale samotné soubory s hudbou zůstaly součástí hry. Kromě jiného datamineři objevili i část kódu hry, který obsahuje poznámky vývojářů.

Vyhráno však nemá ani ten, kdo si stihl titul ještě před stažením z prodeje koupit. Rockstar totiž stávajícím majitelům znemožnil hraní. Zároveň před vydáním remasterované trilogie stáhl z trhu i původní verze.

Problémy jsou i na konzolích

Aby toho nebylo málo, převážně kosmetické problémy mají i verze pro ostatní platformy. Hráči si kromě bugů stěžují i na velké množství glitchů. Některé jsou spíše k pobavení, jenže kvůli jiným je poměrně obtížné hru hrát. Častým předmětem kritiky je také samotná vizuální stránka hry. První dojmy z hraní tedy nevypadají vůbec pozitivně.

Vydavatel se v prohlášení omlouvá a slibuje nápravu, ale k samotnému datu, kdy opět PC verzi zpřístupní, se nevyjádřil.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Hráč s láskou ke komiksům a popkultuře. Příležitostný sportovec a milovník adrenalinu.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na