Šéfredaktor herního webu IGN propuštěn. Kryl sexuální skandály

Sexuální skandál amerického producenta Harveyho Weinsteina koncem loňského roku zasáhl celou společnost. V rámci kampaně “Me Too” se odhalení dostala z filmového průmyslu i do jiných oblastí, hry nevyjímaje. Ze sexuálního obtěžování byli například obviněni někteří zaměstnanci vývojářského studia Naughty Dog, které stojí například za sérií Uncharted.

Ze všeho nejvíce se ale řešil skandál v internetovém herním magazínu IGN. Jeho redaktora Vincenta Ingenita obvinilo několik kolegyň z toho, že je sexuálně obtěžoval. Společnost IGN tehdy zahájila rozsáhlé vyšetřování celého případu, v němž se zjevně dobrala konce. Propustila šéfredaktora webu Stevea Buttse za “chybné chování na pracovišti”.

Již dříve si i na Buttse stěžovala zaměstnankyně Kallie Plagge. Když za ním přišla ohledně Ingenitova obtěžování, nevěnoval jí pozornost. Podle zákulisních informací se teď přišlo na to, že ani Butts nemá zrovna čisté svědomí a alespoň jeden kolega nebo kolegyně ho nařkl ze sexuálního obtěžování.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na