Vydavatel akčního LawBreakers hru odepsal. A označil podivného viníka

Šéf vydavatele online akce LawBreakers, společnosti Nexon, na investorské konferenci popsal důvody, proč tato očekávaná hra, jejíž vývoj vedl hvězdný vývojář Cliff Blezsinski, tak hrozivě pohořela. Hlavním důvodem podle Shira Uemary byl nevhodně zvolený termín vydání, kdy se hra na trhu potkala s Playerunknown’s Battlegrounds, jehož úspěch se zrovna rozjel na plné obrátky a všichni chtěli hrát tento titul a nějaká novinka nikoho nezajímala.

Lawbreakers je jedinečná akce, která byla vyvíjena pro core hráče. Od jejího spuštění jsme si slibovali opravdu hodně. Špatně jsme ale odhadli termín vydání, kdy se hra potkala s PUBG, což trh učinilo pro Lawbreakers a další akce velmi složitým,” uvedl konkrétně Shira Uemara.

Viník se našel, to je hlavní

Inu, Uemara nějaké vysvětlení investorům dát musel a toto se zjevně nabízelo jako nejjednodušší. Na druhou stranu, PUBG vyšel už v březnu, tedy více než čtyři měsíce před LawBreakers (recenze) a teď je ještě silnější. Je tedy otázkou, kdy by hra měla vyjít, aby byla úspěšná. Navíc se obě hry obsahově poměrně dost liší. Zatímco Playerunknown’s Battlegrounds žánrově spadá mezi Battle Royale akce, LawBreakers se orientuje spíše na “hero” akce ve stylu Overwatch.

Svým způsobem byl LawBreakers navíc pokusem vrátit staré dobré časy, které symbolizovaly Unreal Tournament a Quake, kdy byly střílečky založené na skillu hráčů, nikoliv získávaných či snad dokonce kupovaných zkušenostech.

Zkrátka to ale nevyšlo a Nexon celou investici do LawBreakers odepsal. Zdá se přitom, že do hry nechce investovat už ani korunu, což by mohlo předznamenat její brzké vypnutí, ačkoliv se ještě před časem zdálo, že se pokusí aspoň něco zachránit přechodem třeba na free2play model.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Cker
Host
Cker

To, že se hry žánrově liší neznamená, že nejsou konkurenti na trhu. Mnozí lidé a hlavně děti nemají peníze na to, aby si koupili každou hru, která vyjde a koupí si třeba jednu hru za několi měsíců. Proto při koupení hry musí zvážit zda si raději koupí tu nebo tu a na žánru v tu chvíli vůbec nesejde. Tím nechci podporovat chabou výmluvu, kterou tvůrci použili, ale pouze podotknout, že i jejich vysvětlení může být do jisté míry pravdivé.