Vyšla taktická strategie Corruption 2029. Ukazuje se být ideálním kouskem pro fanoušky XCOMu

Foto: Corruption 2029

Švédskému vývojářskému studiu The Bearded Ladies se koncem roku 2018 podařilo vytvořit překvapivý hit pro všechny milovníky taktických strategií. Mutant Year Zero: Road to Eden přesvědčil jak hutnou atmosférou, netradičním scénářem a především napínavými taktickými bitvami.

Možná jste přemýšleli o tom, co talentovaní Švédové kutí dále. Inu, mnoho prostoru k přemýšlení nám nedali, protože před pár dny nejprve oznámili a nyní rychle vydali titul jménem Corruption 2029. Vzhledem k tomuto kvapíku by se dalo předpokládat, že to nemuselo dopadnout úplně dobře.

Pravdou ale je, že se autoři rozhodli do mrtě vytěžit nástroje, které získali tvorbou Mutant Year Zero a na kostře této hry postavili právě Corruption 2029. Nejde ale o pokračování, nýbrž původní titul se zcela novým zasazením.

Prostředí je nicméně podobě dystopické. Spojené státy americké jsou po občanské válce rozdrásané jak fyzicky, tak psychicky. Hráči převezmou velení nad tříčlennou speciální jednotkou agumentovaných vojáků, kteří budou operovat na území znepřáteleného NAC (New American Council). Cílem hry je objasnit temné tajemství tajuplné nákazy (Corruption) a svrhnout fašistický režim.

Kdo hrál Mutant Year Zero, bude se v Corruption 2029 rychle cítit jako doma. Hra používá stejný engine a zpočátku se po herní stránce prakticky neliší. Obě hry mají stejný rytmus plížení v reálném čase a tahových soubojů. Po pár misích na podobnost ale rychle zapomenete, protože se začnou projevovat rozdíly a jedinečnosti. Zatímco v Mutant Year Zero vás připoutal příběh, Corruption budete hrát především pro výzvu v bitvách, protože jeho příběh je velmi mělký,” hodnotí v recenzi GameStar, který udělil 81 %.

Autoři sympaticky přiznávají barvu a neprezentují Corruption 2029 jako novou velkou věc. Tomu odpovídá také cenovka, která je na Epic Games Store stanovena na 19,99 EUR, tedy přibližně 500 Kč.

Corruption 2029 – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 4]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na