Ženy neumějí řídit? První profi soutěž v závodních hrách chce ukázat opak

Britské vývojářské studio SimBin oznámilo první klání v závodních hrách jen pro ženy v rámci esportu, tedy profesionálního hraní her. Soutěž se jmenuje Woman and Wheels a proběhne na Steamu již tento podzim.

Časově omezená soutěž chce jisté procento ze zisku věnovat charitám spojeným s ženskými tématy. Jejím cílem je “vytvořit k ženám přátelské prostředí, které bude více žen motivovat k tomu, aby se věnovaly esportu a přitom poukázat na skrytou ženskou historii v závodění a automobilismu.”

Problémem je šikana

Přestože ženy dokáží hrát počítačové hry s muži na stejné úrovni, z celkového počtu profesionálních hráčů věnujících se elektronickému sportu, je žen pouhých pět procent. Ačkoliv se o tom moc nemluví, jedním z vážných důvodů může být virtuální šikana, které jsou ženy v herním prostředí vystavovány.

Ceny, které mohou účastnice soutěže vyhrát, zahrnují Racing Simulator Chair v hodnotě 3000 liber, 2 závodní volanty Fanatec s pedály, koučování od Epiphany Junkie a další.

SimBin Studios má se závodními hrami dlouhé zkušenosti. Momentálně vyvíjí závodní simulaci GTR 3.

Přihlásit do soutěže se můžete zde.

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

1 Komentář zapnuto "Ženy neumějí řídit? První profi soutěž v závodních hrách chce ukázat opak"

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Canis
Host

Euro, ne liber. 🙂

TOPlist