Ženy neumějí řídit? První profi soutěž v závodních hrách chce ukázat opak

Britské vývojářské studio SimBin oznámilo první klání v závodních hrách jen pro ženy v rámci esportu, tedy profesionálního hraní her. Soutěž se jmenuje Woman and Wheels a proběhne na Steamu již tento podzim.

Časově omezená soutěž chce jisté procento ze zisku věnovat charitám spojeným s ženskými tématy. Jejím cílem je “vytvořit k ženám přátelské prostředí, které bude více žen motivovat k tomu, aby se věnovaly esportu a přitom poukázat na skrytou ženskou historii v závodění a automobilismu.”

Problémem je šikana

Přestože ženy dokáží hrát počítačové hry s muži na stejné úrovni, z celkového počtu profesionálních hráčů věnujících se elektronickému sportu, je žen pouhých pět procent. Ačkoliv se o tom moc nemluví, jedním z vážných důvodů může být virtuální šikana, které jsou ženy v herním prostředí vystavovány.

Ceny, které mohou účastnice soutěže vyhrát, zahrnují Racing Simulator Chair v hodnotě 3000 liber, 2 závodní volanty Fanatec s pedály, koučování od Epiphany Junkie a další.

SimBin Studios má se závodními hrami dlouhé zkušenosti. Momentálně vyvíjí závodní simulaci GTR 3.

Přihlásit do soutěže se můžete zde.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Canis
Host
Canis

Euro, ne liber. 🙂